Stracił prawo jazdy, którego jeszcze nie odebrał

Stracił prawo jazdy, którego jeszcze nie odebrał

policja

Zatrzymany w sobotę (11 maja) 18-nastoletni kierowca z  Mszany Dolnej tłumaczył się przed limanowską policją, że zdał egzamin ale jeszcze nie odebrał prawa jazdy. Nie pomogło okazanie tymczasowego dokumentu w aplikacji mObywatel. Za poruszanie się z prędkością 119 km/h młody kierowca prawa jazdy już nie odbierze.


11 maja w godzinach porannych policjanci z limanowskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Dobra kierowcę poruszającego się z prędkością 119 km/h. Mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem 18-nastolatek nie odebrał jeszcze prawa jazdy. Nastolatek okazał policjantom tymczasowe prawo jazdy zamieszczone w aplikacji mObywatel, co w świetle prawa daje możliwość prowadzenia pojazdu przez 30 dni po zdanym egzaminie. Jednak jak uprzedzają już mundurowi – 18-nastolatek blankietu prawa jazdy nie odbierze. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został pozbawiony prawa do kierowania pojazdem na 3 miesiące. Ponadto otrzymał 2 tysięczny mandat i 14 punktów karnych.

 

fot. arch.dts24

Czytaj też:

Małopolska Kurator Oświaty wybiera się do II LO. ,,Pokażę, jak powinno być”. To pokłosie jedynki z wypracowania dla profesora Kudyby

Reklama