Muszyna. Miasto walczy o budowę krytego stoku narciarskiego

Muszyna. Miasto walczy o budowę krytego stoku narciarskiego

muszyna, wizualizacja, kryty stok narciarski

To ma być unikatowy na krajową skalę projekt. Burmistrz Muszyny Jan Golba już kilka lat temu forsował budowę pierwszego w Polsce krytego stoku narciarskiego. Na przeszkodzie stanęła jednak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która projekt odrzuciła. Teraz RDOŚ częściowo zmieniła stanowisko. Temat budowy krytego stoku powraca. Jest szansa, że pomysł zostanie zrealizowany.

Uzdrowisko Muszyna cały czas inwestuje w nowe atrakcje turystyczne. Niebawem mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z infrastruktury służącej raftingowi (spływ na pontonach) a w dalszych planach jest budowa kolejki gondolowej na górę Malnik. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Kryty stok narciarski ma powstać u podnóża Jaworzyny Krynickiej w rejonie Złockie – Jastrzębik. Pierwotne plany zakładały, że tuż obok stanie hotel oraz park rozrywki. Włodarze uzdrowiska nie rezygnują z zamiarów. Jak informuje w rozmowie z naszym portalem zastępca burmistrza Muszyny Włodzimierz Tokarczyk, droga do realizacji przedsięwzięcia pozostaje otwarta.

– Lobbujemy tę inwestycję przy każdej możliwej okazji. Poprzednio została zblokowana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Teraz RDOŚ zleciła doprecyzowanie pewnych kwestii. Daje się odczuć, że stanowisko dyrekcji brzmi: „Nie mówimy nie – próbujcie” – mówi zastępca burmistrza, po czym dodaje:

– To kwestia doprecyzowania pomysłów i rozwiązań. W ramach Związku Gmin Krynicko – Popradzkich planujemy różne inwestycje a wśród nich jest także wspomniany, kryty stok. W tej chwili droga ponownie jest otwarta. My chcemy podjąć próbę. Musimy dokładnie opracować wnioski i prognozy – wyjaśnia w rozmowie z portalem DTS24 zastępca burmistrza Włodzimierz Tokarczyk.

Fot: UMiGUMuszyna

Czytaj także: Limanowa. 61-letnia kobieta wyskoczyła ze szpitalnego okna. Zmarła na miejscu