W nowosądeckim Ratuszu świętowano z poczuciem dumy i lokalnego patriotyzmu (fotorelacja)

W nowosądeckim Ratuszu świętowano z poczuciem dumy i lokalnego patriotyzmu (fotorelacja)

ratusz, obchody 730. rocznicy lokacji nowego sącza

Kameralna sala, atmosfera lokalnego patriotyzmu i poczucie dumy. W takiej atmosferze świętowano drugi dzień jubileuszu 730. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Miejscem wydarzeń był Ratusz, gdzie odbył się 274. Koncert u Prezydenta. O wieczór zatytułowany „Nie dałbym Cię Sączu” zadbał Zespół Regionalny „Sądeczoki”.

Trzydniową imprezę zainaugurowano dzień wcześniej na nowosądeckim rynku. W sercu miasta pojawiło się mnóstwo mieszkańców. Mieli okazję poczuć smak potraw z dziczyzny i jagnięciny a na scenie pojawiły się lokalne zespoły muzyczne. Zdjęcia z wydarzenia publikowaliśmy TUTAJ.

Nowy Sącz został lokowany 8 listopada 1292 przez króla Wacława II. Miasto zawdzięczało szybki rozwój licznym przywilejom oraz położeniu na szlaku handlowym na Węgry. W XIV wieku (za panowania Kazimierza Wielkiego) został wybudowany zamek i mury obronne.

Poniedziałkowa część obchodów przeniosła się do Ratusza. W sali reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego wystąpił zespół „Sądeczoki”. Koncert dopełnił wydarzenia dnia poprzedniego i był swoistym preludium tego, co spotka mieszkańców we wtorek.

W trzecim a zarazem ostatnim dniu obchodów wszelkie atrakcje będą dostępne w okolicach nowosądeckiego zamku. To właśnie tam, we wtorek, pomiędzy godz. 17.00 a 21.00 odbędzie się widowisko Mapping 3D „730 lat historii Nowego Sącza”. Co dwadzieścia minut będzie można obejrzeć projekcję nawiązującą do dawnych lat. Mapping 3D to rodzaj multimedialnego obrazu. Polega na wyświetlaniu animacji na rzeczywistym obiekcie trójwymiarowym. Już teraz warto zarezerwować czas na tak widowiskowe zakończenie jubileuszu.

Poniżej fotorelacja z poniedziałkowego koncertu w Ratuszu.

Fot: Adrian Maraś

Czytaj także: Muszyna. Miasto walczy o budowę krytego stoku narciarskiego

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama