Muszyna. Akcja krwiodawstwa. Zebrano ponad 11 litrów niezastąpionego leku

Muszyna. Akcja krwiodawstwa. Zebrano ponad 11 litrów niezastąpionego leku

akcja krwiodawstrwa, muszyna

W niedzielę (23 października) odbyła się w Muszynie akcja krwiodawstwa. Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego przy ul. Krzywej 1 zamieniło się w oazę niesienia dobra. Akcja trwała od godz. 8.30 do godz. 13.00.

O podobnych inicjatywach pisaliśmy już kilkukrotnie. Na początku października zbiórkę krwi organizował też Klub Honorowych Dawców „Ognista Kropla” z Krynicy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Październikowa zbiórka w Muszynie była promowana hasłami: „Oddając krew ratujesz ludzkie życie” oraz „Krew jest bezcennym, niezastąpionym lekarstwem”. Organizatorzy zadbali, aby każdy dawca mógł zostać bezpłatnie przebadany pod względem wirusologicznym. Do akcji mogły przystąpić osoby pełnoletnie i jak informuje w rozmowie z naszym portalem Arkadiusz Cycoń odpowiedzialny za promocję Muszyny, poza stałymi dawcami pojawili się także nowi.

– Łącznie zgłosiły się trzydzieści dwie osoby, z czego dwadzieścia sześć oddało krew. W sumie udało się pobrać 11 700 ml. Ośmiu honorowych krwiodawców oddało krew po raz pierwszy – mówi Arkadiusz Cycoń.

Fot: rynekzdrowia

Czytaj także: Ależ wyczyn Natalii Tomasiak z Krynicy. Zwycięstwo i rekord trasy na 100 km

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama