Akcja krynickich strażaków. W niedzielę każdy może oddać krew

Akcja krynickich strażaków. W niedzielę każdy może oddać krew

Krynica-Zdrój, pobieranie krwi, PSP Nowy Sącz

Już w najbliższą niedzielę (9 października) w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju przy ulicy Piłsudskiego 56 odbędzie się akcja poboru krwi. Organizuje ją strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi ,,Ognista Kropla”.

Koordynujący akcję Dariusz Cieśla (dyżurny operacyjny PSP w Nowym Sączu) w rozmowie z portalem DTS24 zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby przyłączyć się do poboru.

– Zapraszamy każdą pełnoletnią osobę, która czuje się na siłach. Krew można oddawać od 18 do 65 roku życia. W tym roku jest to już nasza druga mobilizacja. Niedziela jest dniem kiedy każdy ma nieco więcej czasu, dlatego wychodzimy naprzeciw i organizujemy się właśnie w ten dzień. Można połączyć przyjemne z pożytecznym, ma być sprzyjająca pogoda, zatem po oddaniu krwi można się wybrać na spacer po Krynicy czy w okoliczne góry. Akcja potrwa w godzinach 8.00 – 13.00, ale należy pamiętać, że rejestrację zamykamy o godz. 12.30 – mówi st. kpt. Dariusz Cieśla.

Klub ,,Ognista Kropla” działa przy Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy już od 2010 roku. W tym czasie przeprowadzano zbiórki nie tylko na terenie jednostki, ale także w innych punktach.

– Klub funkcjonuje 12 lat i w tym czasie przeprowadziliśmy blisko sto akcji. Prowadzimy je cyklicznie na terenie powiatu, także w szkołach. Dotychczas zebraliśmy 3.500 litrów krwi. Wspomagamy też jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Krew jest bezcennym lekiem – zauważa st. kpt. Dariusz Cieśla.

Fot: Mateusz Bielak

Czytaj także: Młodzi gracze z Gorlic, Nowego Sącza, Krynicy, Limanowej i Rytra na turnieju API Cup

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama