MotoMikołaje znów odpalą silniki dla dzieciaków z Sądecczyzny. Wrzuć coś do ich worków z prezentami!

Warkot silników i niesamowici Mikołaje na motocyklach z workami pełnymi prezentów znów obdarują sądeckie dzieciaki. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach rozpoczyna się akcja ,,I Ty zostań św. Mikołajem” organizowana przez fundację ,,Będzie Dobrze” i grupę ,,My kochamy Nowy Sącz” we współpracy z MotoMikołajami. W tym wyjątkowym dniu  każde dziecko powinno się uśmiechać, dlatego potrzebna jest też Wasza pomoc. To, co znajdzie się w mikołajowych workach zależy od tego, co będziecie chcieli ofiarować. 

Paczki przygotowują wymienieni wyżej inicjatorzy akcji korzystając ze wszystkiego, czym ludzie dobrego serca chcą się podzielić. 6 grudnia gotowe paczki przejmują MotoMikołaje, którzy rozwożą je potrzebującym. Kim są tajemniczy MotoMikołaje? To motocykliści z ogromnym sercem, którzy raz w roku zrzucają ciężkie czarne skóry i zakładają mikołajkowe przebranie, aby sprawić radość innym. Odwiedzają szpitale, hospicja, rodziny zastępcze, domy dziecka, domy pomocy społecznej i szkoły specjalne. Świąteczne podarunki trafiają do wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają zbyt wielu okazji, aby się uśmiechać. I choć akcja to drobny gest, to aby się udało, potrzebna jest współpraca wielu osób.

– W tym roku będziemy chcieli obdarować dzieci niepełnosprawne oraz najbardziej potrzebujące z Sądecczyzny i okolic. Odwiedzimy oczywiście, podobnie jak w tamtym roku sądecki szpital, domy dziecka a także podopiecznych fundacji i stowarzyszeń. Będziemy zbierać słodycze, zabawki nowe lub wyprane, i artykuły szkolnemówił podczas konferencji prasowej Maciej Rogóż, inicjator akcji

Dary można składać w kilku miejscach zbiórek: w Zespole Szkół nr 3 w Nowym Sączu, w redakcji Dobrego Tygodnika Sądeckiego (Żywiecka 25.),  w Galerii pod 5 w Starym Sączu oraz w Internacie Międzyszkolnym przy ul. Daszyńskiego 19 w Starym Sączu.

– Chcemy przygotować jak najwięcej paczek, tylko nie możemy teraz określić, że będzie to 100 czy 200 i narobić nadziei dzieciom, że wszystkie zostaną obdarowane. Będziemy o tym informować na bieżąco, a dzieci zostaną poinformowane kilka dni wcześniej – dodaje Anna Pych z fundacji „Będzie dobrze”.

Inicjatorami akcji są ludzie z fundacji „Będzie dobrze” oraz z grupy „My, kochamy Nowy Sącz”. Zbiórka potrwa do 2 grudnia! Nie czekaj! Pomóż dzieciom poczuć magię świąt!

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.