Minął termin wpłaty wadium. Chętnych na zakup Brainville nie ma

Dziś w południe minął  termin składania ofert  kupna budynku Miasteczka Multiedialnego wystawionego  przez syndyka masy upadłościowej na licytację z ceną wywoławczą  56 milionów złotych. Nie wpłynęło ani jedno wadium, zatem można uznać, że chętnych  na zakup nieruchomości  za tą cenę nie ma. Kolejna licytacja ma odbyć się przed świętami Bożego Narodzenia z ceną wywoławczą 35, 5 mln. zł.

Upadłość spółki Miasteczko Multimedialne ogłoszona została postanowieniem sądu z dnia 19 października 2017.

Imponujący budynek  postawiony na 4,5 hektarowej działce przy ul Myśliwskiej w Nowym Sączu miał być nowoczesnym parkiem technologicznym, zalążkiem i sercem „sądeckiej doliny krzemowej”,  ośrodkiem badań i  miejscem realizacji ambitnych projektów wykorzystujących nowe technologie.

Powstał  dzięki  przyznanej w 2010 r. dotacji z programu Innowacyjna Gospodarka. Dofinansowanie wynosiło  94,9 mln zł. Projekt nadzorowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości . Kosztorys inwestycji zamykał się  kwotą 111,7 mln zł.  Za taką sumę zbudowano gmach o powierzchni 16 tys. m. kw. i wyposażono go w wysokiej klasy sprzęt IT.

Otwarcie Miasteczka Multimedialnego odbyło się w maju 2014 r. Rok później wykonawca inwestycji złożył pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.