Meteorolodzy wydali ostrzeżenie. Może być niebezpiecznie

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie. Może być niebezpiecznie

piorun

Dziś pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed burzami. O możliwym zagrożeniu informuje też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od godziny 13:00 do godziny 20:00 m.in. na terenie Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego i limanowskiego prognozowane są burze, które będą generować grad – miejscami duży. Gdzieniegdzie wystąpią też silne opadu deszczu (od 20 mm do 30 mm) oraz porywy silnego wiatru do 90 km/h, a nawet 100 km/h. Prawdopodobieństwo określono na 80%. Jest to 2 stopień zagrożenia (w 3-stopniowej skali). W powiecie gorlickim podobne ostrzeżenie obowiązuje w godzinach od 17:00 do 22:00.

O potencjalnym wystąpieniu gwałtownych zjawisk pogodowych informują nie tylko meteorolodzy. Mieszkańcy regionu otrzymują również Alerty RCB. „Uwaga! Dziś 23.07. możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, ktore może porwać wiatr” – czytamy w wiadomości.

Przypomnijmy – przed burzami ostrzegano także wczoraj, o czym informowaliśmy TUTAJ. Było to jednak ostrzeżenie niższego stopnia. Warto też wspomnieć, że do godziny 20:00 obowiązuje wydany kilka dni temu komunikat o upałach (o którym pisaliśmy TUTAJ).

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Łyczanka. Na łuku drogi zderzyły się dwie osobówki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.