Uwaga! Wracają upały. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

Uwaga! Wracają upały. Jest ostrzeżenie drugiego stopnia

słońce

Do Małopolski powracają upały. Czekają nas bardzo gorące dni. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

Jak zapowiadają synoptycy, maksymalna temperatura w najbliższych dniach wyniesie od 30°C do 34°C. W nocy ze środy na czwartek na termometrach zobaczymy od 13°C do 17°C, a w kolejne – od 18°C do 21°C.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje jutro od południa do godziny 21:00 w sobotę (20-23 lipca). Dotyczy Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa oraz powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wadowickiego i wielickiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Pamiętajmy, by w upalne dni pić dużo wody i zapewnić też do niej dostęp naszym pupilom. Nie przebywajmy bez potrzeby na otwartych przestrzeniach, zwłaszcza wtedy, gdy słońce świeci najmocniej. Nie wychodźmy też z domu bez nakrycia głowy. Co ważne – przy takich temperaturach kategorycznie nie można zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach, nawet na chwilę.

fot. pixabay

Czytaj też: Jagiellońska 53. Sądowa batalia seniora z prezydentem miasta. Do sprawy wkraczają politycy PiS

Reklama