Medycy będą mieli mierzoną temperaturę, a przy szpitalach powstaną „brudne” izby przyjęć

– Wprowadzamy obowiązek badania temperatury u pracowników szpitali w momencie wejścia na ich teren – poinformował wojewoda Piotr Ćwik. 

Wydane wczoraj polecenie Wojewody Małopolskiego zobowiązuje 38 małopolskich szpitali samorządowych i państwowych do wprowadzenia regularnych badań temperatury ciała u pracowników szpitala, w szczególności w momencie wejścia na teren lecznicy.

Zarządzono także reorganizację szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć w taki sposób, by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób.

– W działaniach reorganizacyjnych dyrektorom szpitali pełnym wsparciem służyć będzie Państwowa Straż Pożarna, która udostępni swoje namioty. Do dyspozycji będą także namioty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystko to po to, by jeszcze dodatkowo uszczelnić system i w jak największym stopniu ograniczyć ryzyko zakażeń w szpitalach – mówi wojewoda.

„Taka „brudna” izba przyjęć ma zminimalizować ryzyko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w obrębie szpitali. Wydzielenie strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 mających charakterystyczne objawy zmniejszy prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia w momencie pierwszego kontaktu z SOR-em lub izbą przyjęć” –  czytamy w komunikacie służb prasowych wojewody.

KOLEJNY PRZYPADEK ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W POWIECIE GORLICKIM

KORONAWIRUS RAPORT – 6 KWIETNIA. WYZDROWIAŁY JUŻ 162 OSOBY

SANEPID ZLECIŁ WYKONANIE SĄDECZANOM 61 TESTÓW. SĄ WYNIKI TRZECH. ZDĄŻYSZ WYZDROWIEĆ ZANIM DOWIESZ SIĘ CZY CHOROWAŁEŚ

MAŁOPOLANIE, U KTÓRYCH COVID-19 MA LEKKI PRZEBIEG, BĘDĄ WRACAĆ DO ZDROWIA W TYM HOTELU…

źródło: biuro wojewody

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.