KORONAWIRUS RAPORT – 6 kwietnia. Wyzdrowiały już 162 osoby

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 4 413 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 162 osoby wyzdrowiały, a 107 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 349 osób, siedem zmarło, a trzy są uznawane za tzw. ozdrowieńców.

godz. 17.40: MZ poinformowało o 212 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym ośmiu w województwie małopolskim.

Wśród nich jest jedna osoba z powiatu gorlickiego, więcej informacji TUTAJ.

Pozostałe potwierdzone właśnie przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.

Jednocześnie poinformowano o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem. Mowa o 88-letnim mężczyźnie hospitalizowanym w Puławach, 80-latku ze szpitala w Raciborzu, 82-letniej kobiecie przebywającej w szpitalu w Częstochowie, 70-latku i 74-latce hospitalizowanych w Bolesławcu, 65-letnim mężczyźnie i 97-latce ze szpitala w Warszawie, 68-letnim mężczyźnie z DPS w Niedabylu i 87-latce hospitalizowanej w Kędzierzynie-Koźlu. Mieli oni choroby współistniejące.

godz. 10.05: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 14 w Małopolsce.

Jak informują pracownicy Biura Wojewody, wśród nich jest 8 kobiet i 6 mężczyzn w wieku od 16 do 95 lat. Cztery osoby to mieszkańcy Krakowa, jedna osoba pochodzi z powiatu tatrzańskiego, jedna z bocheńskiego, jedna z krakowskiego, a siedem osób to mieszkańcy powiatu brzeskiego. Cztery osoby przebywają w szpitalu.

Pozostałe przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

Ponadto poinformowano o śmierci czterech kolejnych zakażonych osób. Mowa o 40-letniej kobiecie przebywającej w szpitalu w Krotoszynie, 87-latku hospitalizowanym w Tychach, 61-letnim mężczyźnie ze szpitala we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

W całej Polsce wyzdrowiały do tej pory 162 osoby, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2 444 osoby są hospitalizowane, 143 256 osób jest objętych kwarantanną, a 37 295 – nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE…

grafika: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Sanepid zlecił wykonanie sądeczanom 61 testów. Są wyniki trzech. Zdążysz wyzdrowieć zanim dowiesz się czy chorujesz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.