Sanepid zlecił wykonanie sądeczanom 61 testów. Są wyniki trzech. Zdążysz wyzdrowieć zanim dowiesz się czy chorujesz

Sanepid zlecił zbadanie testem na obecność koronawirusa 61 sądeczan. Zlecenie wykonano zaledwie w… jednej trzeciej. Pobrano tylko 19 próbek. Zaledwie w trzech przypadkach udało się poznać wynik: dwie próbki wykazały zakażenie koronawirusem – tak wynika z pisma powiatowego inspektora sanepidu Mateusza Wójcika.

Pismo jest odpowiedzią na pytanie prezydenta miasta Ludomira Handzla. Prezydenta zaniepokoiła niezmienna od wielu dni raportowana przez Sanepid liczba osób chorych w naszym regionie.

Jak wynika z tłumaczenia szefa Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, próbki trafiają do Szpitala im JP II w Krakowie, gdzie priorytetowo traktowane są wymazy zlecane przez szpitale. Próbki, które – jak uznano – mogą poczekać  – zamrażano.

Doszło do sytuacji, że część wymazów była przechowywana przez okres równy kwarantannie. Osoby od których pochodził nieprzebadany materiał biologiczny odbyły już 14-dniową kwarantannę, a więc uznaje się je za osoby zdrowe” – pisze insp. Mateusz Wojcik.

 

 

Sądecczyzna: zakażonych NIE przybywa. Prezydent zaniepokojony raportem sanepidu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.