Makbet zainaugurował drugie obchody 100-lecia Teatru Robotniczego

Makbet zainaugurował drugie obchody 100-lecia Teatru Robotniczego

Makbet Nowy Sącz

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego świętuje 100-lecie istnienia. Za nami pierwsza premiera otwierająca obchody jubileuszu organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury. W sobotę wieczorem (19 marca) na deskach sceny MOK wystawiono adaptację Szekspirowskiego Makbeta w reżyserii Mateusza Trembaczowskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to pierwsze obchody jubileuszu teatru ani pierwszy jubileuszowy spektakl.  We wrześniu – przedstawienie ,,Bolek i Żabusia” wystawione na scenie Małopolskiego Centrum Kultury ,,Sokół” zainaugurowało setny jubileusz Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego organizowany przez zespół pod kierownictwem Janusza Michalika, który rozstał się z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Okoliczności podwójnych obchodów  jubileuszowych jednego teatru wyjaśnialiśmy w tekście:

Sądecka komedia czy dramat? Dwa jubileusze jednego teatru

– To wzruszający moment, kiedy uświadomimy sobie, że 100 lat temu Teatr Robotniczy powstał. Mamy w tej chwili gromadzoną dokumentację, robimy opracowania i tak naprawdę czasami spotykamy zdjęcia ludzi, których nawet nie umiemy wymienić z imienia i nazwiska. Próbujemy rozszyfrować te wszystkie rzeczy, żeby oddać hołd i szacunek tym, którzy przed nami, sto lat temu, grali w Teatrze Robotniczym jako zupełni amatorzy – mówił po spektaklu Benedykt Polański, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Jak podkreślał dyrektor, amatorska formuła sądeckiego teatru wciąż została zachowana i wśród aktorów nie ma zawodowców. Ponad połowa składu, który wystąpił wczoraj na deskach MOK to debiutanci. Wśród nich jest między innymi Ewelina Życzkowska, której babcia – Janina Dudek – przed laty grała w Teatrze Robotniczym.

Benedykt Polański zdradził, że w ciągu roku świętowania jubileuszu wystawionych zostanie co najmniej osiem różnych spektakli.

Obsada ,,Makbeta”:

  • Makbet: Kacper Mroczkowski
  • Lady Makbet: Aneta Kruczek-Kuźma
  • Wiedźmy: Helena Sikorska, Klara Racoń, Aleksandra Pogwizd
  • Malcolm: Mateusz Marczuk
  • Banko: Paweł Kaczor
  • Lady McDuff: Ewelina Życzkowska
  • Odźwierny: Rafał Życzkowski
  • McDuff: Oliwier Śliwiński

fot. Arbresha Goranci

Czytaj też: Nowy Sącz. Sądecki Dzień Mózgu połączył pokolenia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.