,,Łączymy pokolenia” dla Wiktorii Wróbel. Stroik cegiełką na leczenie

,,Łączymy pokolenia” dla Wiktorii Wróbel. Stroik cegiełką na leczenie

11. edycja projektu ,,Łączymy Pokolenia” poszerzona zostanie o zbiórkę dla malutkiej Wiktorii Wróbel, która walczy z najcięższym typem SMA, rdzeniowego zaniku mięśni. Na ten cel zostały przygotowane stroiki, które będzie można kupić podczas wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w godz. 10:00 – 12:00 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Głównym celem inicjatywy ,,Łączymy Pokolenia” jest uwrażliwianie dzieci na potrzebę dzielenia się z drugim człowiekiem choćby drobnym gestem i zwrócenie uwagi młodego pokolenia na osoby starsze oraz na fakt konieczności wzajemnego poświęcenia sobie czasu i budowania relacji. Jak zaznaczają organizatorzy, projekt pokazuje, jak ważne są więzi międzypokoleniowe, tradycja Bożego Narodzenia i ile radości może przynieść własnoręczne wykonanie ozdób choinkowych.

– Jak co roku pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej wraz z młodzieżą, tym razem starosądeckich szkół przygotowują ozdoby bożonarodzeniowe i wspólnie ubierają choinkę przekazaną przez Nadleśnictwo Stary Sącz – przypomniała podczas konferencji prasowej radna Nowego Sącza Iwona Mularczyk, koordynatorka i inicjatorka projektu.

W tym roku podczas akcji zostaną zebrane pieniądze na leczenie Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza. Dziewczynka cierpi na SMA. Na terapię genową potrzebuje 10 mln złotych, dotychczas udało się zebrać ponad 6. Każdy, kto kupi stroik świąteczny, realnie wesprze leczenie Wiktorii. Dziewczynce można pomóc również —> TUTAJ.

– To nie koniec działań. Swoje wsparcie dla Wiktorii Wróbel i pomoc w rozprowadzaniu stroików na terenie swoich zakładów zadeklarowały sądeckie firmy. Zainteresowanie i wrażliwość ludzi przerosła nasze oczekiwania dlatego szczególne podziękowania za przygotowanie dodatkowych stroików kieruję do: uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, uczniów Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu oraz nauczycielek i pracownic PBW w Nowym Sączu. Lasom Państwowym, wspierającym projekt od początku jego istnienia, dziękuję za przekazanie materiałów z których stroiki zostały wykonane powiedziała Iwona Mularczyk – dziękowała koordynatorka i inicjatorka projektu.

Z ramienia współorganizatorów wydarzenia w konferencji udział wzięli: Kierownik działu Edukacji Muzeum Okręgowego Pani Anna Wideł, Pan Grzegorz Rams z Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Przedstawiciel fundacji siepomaga Pani Justyna Łoniewska. Partnerem wydarzenia są: Urząd Miasta Stary Sącz, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Zespół Szkół im. Ks. Prof. Tadeusza Tischnera w Starym Sączu.

Czytaj także: Świąteczne warsztaty z Naukową Wioską

Fot. Iwona Mularczyk/
arch. rodziny Wiktorii 

Reklama