Marian Woźniak świętował setne urodziny. Wciąż gra w szachy i brydża

Marian Woźniak świętował setne urodziny. Wciąż gra w szachy i brydża

Mieszkaniec osiedla Chruślice w Nowym Sączu obchodził wczoraj swoje setne urodziny! Marian Woźniak świętował w gronie najbliższych, ale z życzeniami odwiedzili go także przedstawiciele miasta.

Pan Marian przyszedł na świat 7 grudnia 1923 roku. W trakcie II wojny światowej wysłano go na przymusowe roboty do Niemiec, ale potem powrócił do kraju.

W 1970 roku został uhonorowany złotą odznaką „Zasłużony w rozwoju Sądecczyzny”, a trzy lata później w ramach wyróżnienia za szczególne zasługi dla miasta otrzymał Tarczę Herbową Nowego Sącza.

Wczoraj Marian Woźniak świętował swoje urodziny w gronie rodziny. Odwiedzili go także prezydent Ludomir Handzel, radny i przewodniczący zarządu osiedla Chruślice Leszek Gieniec oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń.

Złożyłem Jubilatowi życzenia zdrowia, pogody ducha i radości. Dziękuję za miłe spotkanie w rodzinnej atmosferze. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i kolejnych 100 lat – napisał prezydent Handzel, dzieląc się w mediach społecznościowych zdjęciami ze spotkania.

Za możliwość uczestniczenia w niezwykłym jubileuszu podziękował też radny Leszek Gieniec, ponownie przekazując swoje życzenia. – Jestem pełen podziwu dla solenizanta za sprawność umysłu. Nie każdy 100 latek potrafi grać w szachy i w brydża – komentował.

fot. Prezydent Ludomir Handzel – Facebook

Czytaj też: Szopka w Ptaszkowej znów rozbłyśnie. Będzie można zwiedzać i pomóc Wikusi