Łącko: przez Dunajec suchą stopą

Jeszcze w tym roku brzegi Dunajca w gminie Łącko mają zostać spięte dwoma kładkami, z których będą mogli skorzystać piesi i rowerzyści. Jeden z mostków zlokalizowany będzie między wsią Zabrzeż, a przysiółkiem Wietrznica, drugi   – w samym Łącku.

Ten drugi – jak podkreślają gospodarze Łącka – jest szczególnie ważny, ponieważ zastąpi funkcjonującą obecnie przeprawę rzeczną z której korzystają mieszkańcy przysiółka Zawodzie. Korzystanie z przeprawy promowej jest dosyć kłopotliwe, bo musi być uzależnione od stanu wody Dunajca. Poza tym przeprawa jest nieczynna po zmroku. Kładka rozwiąże ten problem.

Kładki pieszo – rowerowe przez rzekę budowane będą w ramach projektu Velo Dunajec realizowanego przez Województwo Małopolskie

W ramach realizacji  tej samej inwestycji powstaną również mostki na potoku Czarna Woda w Łącku oraz na potokach stanowiących lewobrzeżne dopływy Dunajca na odcinku Łącko-Maszkowice.

Projekt Velo Dunajec przyniesie też podobną inwestycję łączącą dwa Sącze. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.