Oszust podszywa się pod „wodociągi”

Spółka Sądeckie Wodociągi nie kontaktuje się z klientami za pomocą SMS-ów!  – przypominają urzędnicy sądeckiego magistratu reagując na informacje od sądeczan, którzy dostali SMS wzywający do potwierdzenia odczytu wodomierza. 

Chodzi prawdopodobnie o próbę wyłudzenia, więc absolutnie nie należy na tego typu SMS odpowiadać. Komunikacja pracowników spółki miejskiej z sądeczanami odbywa się listownie bądź telefonicznie, czasem osobiście.

Sądeckie przedsiębiorstwo pracuje nad zmianami, które mają poszerzyć możliwości kontaktu z klientami. W tym roku ma zostać uruchomiona platforma eBOK. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli podawać odczyty wodomierzy, będą mieli też dostęp do faktur i danych dotyczących umowy z Sądeckimi Wodociągami.

– O wprowadzeniu nowych rozwiązań poinformujemy w korespondencji z klientem, a także na stronie swns.pl i Facebooku – dodaje Miłosz Jarecki, kierownik działu sprzedaży Spółki Sądeckie Wodociągi.

Warto wiedzieć:
Pracownicy, dokonujący odczytów wodomierzy, kontroli instalacji lub robót montażowych na przyłączach, posiadają legitymacje służbowe oraz upoważnienia zatwierdzone przez Zarząd Spółki Sądeckie Wodociągi. Jeżeli chcą Państwo potwierdzić tożsamość pracownika, prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

• odczytujący wodomierze – (18) 414-12-16 , (18) 414-12-17,
• kontrolerzy przyłączy – (18) 414-12-46,
• monterzy –  (18) 414-12-37.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.