Krynica Zdrój: już w tym roku pospacerujemy w chmurach i koronach drzew. Zobacz jak rośnie konstrukcja!

To pierwsza taka w Polsce konstrukcja w koronach drzew. Turyści będą mogli skorzystać z wieży widokowej i ścieżki edukacyjnej już we wrześniu. U sąsiadów od kilku miesięcy można spacerować taką ścieżką w miejscowości Zdziar na Słowacji.  

KorzennaW2020

Ponad 40-metrowa ścieżka w chmurach powstaje na szczycie Drabiakówki (896 m. n.p.m.), na którą dotrzemy 6 - osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony chroniące przed wiatrem, lub wędrując na własnych nogach utwardzoną drogą. Podczas spaceru blisko kilometrową ścieżką w koronach drzew, dzięki przystankom edukacyjnym dowiemy się ciekawostek na temat otaczającej przyrody. Dla odważnych przygotowano także specjalne przejścia z ruchomymi belkami na wąskiej kładce. Jeśli ktoś będzie nadal głodny wrażeń, w drodze powrotnej będzie mógł skorzystać z 60-metrowej zjeżdżalni.

Co ważne: z wieży widokowej będą mogły korzystać także rodziny z małymi dziećmi, gdyż przewidziana jest możliwość wjazdu na platformę wózkiem.

Inwestycja realizowana jest w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju wśród lasów Jaworzyny Krynickiej.

- Małopolskie uzdrowiska zmieniają swoje oblicze dzięki środkom unijnym. Wyposażane są w nowoczesny sprzęt, a kuracjusze i turyści – coraz częściej przyjeżdżający także z zagranicy – mogą w nich nie tylko podratować swoje zdrowie, ale też przyjemnie spędzić czas, korzystając z wielu ciekawych atrakcji. Jedną z kolejnych będzie powstająca właśnie w Krynicy-Zdrój wieża widokowa w koronach drzew, z której będzie można korzystać już jesienią. Na ten cel przekazano ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020– mówił podczas wizyty na budowie wicemarszałek Sorys.

Łączna długość ścieżki wykonanej z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją będzie wynosić 1030 metrów. Będzie ją podpierać 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Więcej informacji TUTAJTUTAJ

Fot. UMWM

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.