Krynicka góra Drabiakówka…. rośnie. Stanie na niej wieża z widokiem na Tatry

Krynica będzie miała nową atrakcję. Na szczycie góry Drabiakówka (894 m. n.p.m.)  Słotwiny Arena budują wieżę widokową i ścieżkę przyrodniczą wznoszącą się ponad koronami drzew. Dużym walorem konstrukcji będzie brak schodów i progów, co udostępni obiekt dla osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie wspiera fachową wiedzą Uniwersytet Rolniczy.

W widokowych miejscach ścieżki zwiedzający będą mogli skorzystać z lunet. Przy dobrej pogodzie będzie można zobaczyć nawet Tatry Słowackie.

Najwyższy punkt budowli będzie zlokalizowany 49, 5 metra ponad powierzchnią ziemi, a długość ścieżki wyniesie ponad 1000 metrów.

Atrakcja z akacjowego drewna i stali, której kosztorys opiewa na zawrotną kwotę 15 mln 700 tys. zł otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie 3 mln 559 tys. z programu wsparcia miejscowości uzdrowiskowych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020).

Przetarg na prace budowlane rozstrzygnięto jeszcze w maju.  Jedyną ofertę złożyła firma z Kościeliska  „Braty i Kompany”.

żródło grafiki: Plan Rozwoju Uzdrowiska Krynicy Zdrój

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.