To już pewne! W najbliższy piątek prezydent Polski Andrzej Duda przyjedzie do Nowego Sącza

To już pewne! W najbliższy piątek prezydent Polski Andrzej Duda przyjedzie do Nowego Sącza

O wizycie prezydenta informowaliśmy już 14 lutego, jednak wówczas były to doniesienia nieoficjalne i nikt nie potwierdzał jakoby miało do niej dojść początkiem marca. Dzisiaj oficjalnie zakomunikowano, że 2 marca w Nowym Sączu pojawi się głowa państwa.

– O godzinie 16:30 prezydent spotka się na rynku z mieszkańcami miasta. W przypadku złych warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się o godzinie 16:45 na Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej – poinformowała dzisiaj Monika Zagórowska z Urzędu Miasta.

-Ze względów organizacyjnych zainteresowanych Sądeczan prosimy o przybycie najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania – dodaje.

Prezydent przyjedzie do naszego miasta na zaproszenie gospodarza Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Jego wizyta związana jest z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości i 200- lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, które para prezydencka objęła honorowym patronatem. 2 marca zapowiadana jest także wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Starym Sączu na otwarciu nowej siedziby Starosądeckiej Biblioteki przy ul. Mickiewicza. Temu wydarzeniu patronuje Pierwsza Dama.

Przypomnijmy: 

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości 9 grudnia 2017 roku w Stróży (pow. limanowski). Wybór miejscowości nie był przypadkowy. To właśnie w obecnym budynku Szkoły Podstawowej, przed I Wojną Światową, powstała pierwsza Oficerska Szkoła Strzelecka. Jej komendantem i wykładowcą był późniejszy marszałek Józef Piłsudski.

-Stróża ma dla odzyskania niepodległości wymiar szczególny, bo to tutaj w tej wiosce, w tym budynku, przed którym stoimy powstała w 1913 roku, a więc pięć lat przed odzyskaniem niepodległości, Oficerska Szkoła Strzelecka Związku Walki Czynnej, której komendantem i wykładowcą był późniejszy marszałek Józef Piłsudski. Dowódcą szkoły był Kazimierz Sosnowski i to jest rzeczywiście absolutnie szczególne miejsce, bo można powiedzieć, że jesteśmy przed budynkiem, który był kolebką odzyskania niepodległości. To tutaj uczyli się Ci, którzy później utworzyli korpus oficerski I Kompani Kadrowej, to tutaj uczyli się Ci,  którzy później stanowili korpus oficerski Polskich Legionów, Ci którzy później stanowili elitę Polskiej Armii, broniącej nas przed bolszewicką nawałą. Ci, którzy później stanowili elitę odrodzonego Państwa Polskiego -mówił wówczas prezydent.

O wizycie pisaliśmy TUTAJ

Aktualizacja!

Zmiana miejsca spotkania mieszkańców z prezydentem Polski Andrzejem Dudą

Fot.:oficjalna strona Prezydenta RP 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook