Kolejny transfer Sandecji! Był blisko Legii Warszawa, teraz zagra w Nowym Sączu!

Kolejny transfer Sandecji! Był blisko Legii Warszawa, teraz zagra w Nowym Sączu!

Sandecja Nowy Sącz potwierdziła czwarty transfer tej zimy. Nowym zawodnikiem beniaminka z miasta nad Dunajcem został Pawło Ksionz.

31-letni ukraiński pomocnik, jednokrotny reprezentant Ukrainy, były gracz m.in. Dynama Kijów (grał tam głównie w rezerwach), Dnipro Dnipropietrowsk czy Karpat Lwów podpisał z sądeczanami kontrakt ważny do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia umowy o dwanaście miesięcy.

Jak już wcześniej informowaliśmy (w tym miejscu) ten doświadczony gracz wraz z Dnipro awansował nawet do finału Ligi Europy w 2015 roku (porażka z Sevillą 2:3), ale nie grał wówczas w europejskich pucharach ponieważ nie był do tego uprawniony. Po dobrej rundzie w Dnipropietrowsku (wiosną 2015 roku zagrał w 12 meczach ligowych w pełnym wymiarze czasowym) zainteresowała się nim warszawska Legia, którą prowadził Henning Berg. Ostatecznie Ksionz nie trafił do stolicy, na przeszkodzie stanęły bowiem rozbieżności finansowe między Legią a Karpatami skąd był wypożyczony. Wiele wskazuje na to, że Sandecja wykonała dobry ruch, ale ostateczną odpowiedź poznamy oczywiście na piłkarskiej murawie.

 Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl/M.Rogowski

Share on twitter
Share on facebook