Poseł Arkadiusz Mularczyk po teście wykrywającym infekcję koronawirusem

" W ubiegłym tygodniu uczestniczyłem w posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa w Warszawie, jak się później okazało jeden z uczestników posiedzenia był zarażony koronowirusem. Od chwili podjęcia tej informacji wraz z rodziną przebywałem w domu biorąc odpowiedzialność za siebie i innych. Zwróciłem się także do służb medycznych o zrobienie testu na obecność koronowirusa. Otrzymałem dziś informację z Sanepidu, że jego wynik jest negatywny co oznacza, że jestem zdrowy i nie zostałem zarażony" - pisze poseł Arkadiusz Mularczyk w odpowiedzi na nasze pytania związane z wykryciem choroby u jednego z członków Krajowej Rady Sądownictwa, Zbigniewa Łupiny. W ubiegłym tygodniu sądecki parlamentarzysta przebywał z chorym sędzią w jednym pomieszczeniu - na posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa.

Renault2

"Dziś wszyscy musimy zachować szczególną ostrożność i odpowiedzialność za naszych bliskich i wszystkich rodaków. Unikajmy przebywania w dużych skupiskach ludzi oraz długich podróży. Im mniejsza migracja, tym mniejsza szansa na rozprzestrzenianie wirusa.  Dbajmy o higienę, często i dokładne myjmy ręce. Jeśli nie musimy wychodzić, pozostańmy w domu" - apeluje Mularczyk.

Jak poinformował  przewodniczący KRS Leszek Mazur  -  podczas obrad nikt nie miał wiedzy o tym, że że jeden z sędziów jest chory.

"Dopiero w niedzielę 15.03.2020 r. ok. godz. 16.00 Przewodniczący KRS otrzymał telefonicznie informację o zakażeniu koronawirusem sędziego, jednego z członków KRS. Natychmiast przekazał tę informację Szefowi Biura, który polecił ustalić, które osoby miały bezpośredni kontakt z zakażonym. Jeszcze tego samego dnia (w niedzielę), poproszono pracowników (mailem lub telefonicznie) o oświadczenie, czy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym. Zostali także poinformowani o zalecanym sposobie działania (czyli m.in. poddaniu się dobrowolnemu odosobnieniu, zgodnie z informacjami zawartymi na rządowym portalu internetowym dotyczącym pandemii). Informację tę przekazano również członkom KRS. Z dostępnych informacji wynika, że niektórzy pracownicy na własną rękę zgłosili się do Państwowej Inspekcji Sanitarnej („Sanepidu”). Natomiast w poniedziałek, 16.03.2020 r., została przekazana do Sanepidu lista pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym oraz lista członków KRS. Z informacji, które napływają do Biura wynika, że Państwa Inspekcja Sanitarna kontaktuje się telefonicznie z poszczególnymi pracownikami Biura KRS i informuje o objęciu ich dwutygodniową kwarantanną." - czytamy na stronie internetowej KRS

Aktualizowaną na bieżąco mapę ognisk choroby w Polsce znajdziecie pod poniższym linkiem:

 

Czytaj też:

MON PODJĘŁO DECYZJĘ O UŻYCIU WOJSKA DO POMOCY POLICJI. POSTANOWIENIE OBOWIĄZUJE OD DZISIAJ

SZÓSTY PRZYPADEK INFEKCJI KORONAWIRUSEM W MAŁOPOLSCE

RZĄD ZAPOWIADA POMOC DLA FIRM. 2 TYSIĄCE DLA SAMOZATRUDNIONYCH I DLA LUDZI NA "ZLECENIACH".40 PROC.

SĄDECKI SZPITAL ODWOŁUJE ZABIEGI I ZAMYKA PORADNIE. NA CZAS EPIDEMII BĘDZIE WYŁĄCZNIE RATOWAŁ ŻYCIE

OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ KONTROLOWANE RAZ NA DOBĘ PRZEZ FUNKCJONARIUSZY SĄDECKIEJ POLICJI

CHORZY MAŁOPOLANIE PRZYWIEŹLI KORONAWIRUSA Z WŁOCH, AUSTRII LUB FRANCJI

POLSKA, DRUGI TYDZIEŃ MARCA: SIEDEM ZGONÓW Z POWODU GRYPY

 

#BrawoBiznes. Sądeccy przedsiębiorcy branży gastronomicznej też ratują!

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.