Koncert, który zachwyci i da nadzieję choremu Bartusiowi

Koncert, który zachwyci i da nadzieję choremu Bartusiowi

Znane kolędy i autorskie piosenki świąteczne w dźwiękach gitar elektrycznych, ze śpiewem chóru i dziecięcej scholi oraz przy akompaniamencie orkiestry będą zapewne prawdziwą muzyczną ucztą. Tak intrygujące połączenie usłyszymy już w najbliższą niedzielę (30 grudnia o godzinie 16:00) w Auli PWSZ w Nowym Sączu. Dodatkowo wydarzenie ma charakter charytatywny, a celem jest wsparcie rehabilitacji 8-letniego Bartusia.

Na sądeckiej scenie pojawi się wyjątkowe trio: Niezależna Or_kiestra i Chór Młodzieżowy pod dyrekcją Justyny Zawiślan, zespół Pozytywka, oraz schola dziecięca Emmanuel.

– Oprócz klasycznych kolęd zaaranżowanych, specjalnie na ów koncert, usłyszymy autorskie piosenki świąteczne oraz premierowy utwór zespołu Pozytywka. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego kolędowania i świątecznej atmosfery – informują organizatorzy.

Koncert organizowany jest przez Fundację Garda, której podopiecznym jest mały Bartek. Wydarzenie wspiera również PWSZ w Nowym Sączu. Wstęp jest darmowy, a w trakcie muzycznych występów prowadzona będzie zbiórka do puszek.

Bartek urodził się w 2010 roku w Nowym Sączu. Cierpi na wiele schorzeń, a już w pierwszej dobie swojego życia musiał być operowany. Ma zaburzenia sensoryczne, ataki padaczki, nie chodzi. Jest jednak bardzo pogodnym, uśmiechniętym dzieckiem. Lubi bawić się z rówieśnikami. Jego największym marzeniem jest wejście o własnych siłach po drabinie…

Jest na to nadzieja. Istnieje szansa, że chłopczyk zacznie chodzić, jednak koszt miesięcznej rehabilitacji wynosi około 3000 złotych.

– Mało kogo stać na takie wydatki, a stawką jest zdrowie młodego sądeczanina. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o liczne przybycie na koncert i przy okazji dobrej zabawy wrzucenie tych kilku złotych do puszki. W tej sytuacji każdy grosz się liczy. Przy okazji mamy nadzieję na znalezienie sponsora – firmy, która zgodzi się przekazać fundusze na nagłośnienie ogólnopolskiej akcji, dzięki której uzbieramy tyle pieniędzy, żeby postawić Bartka na nogi – mówi prezes fundacji Garda, Grzegorz Migda.

Organizatorzy mają nadzieję, że sądeczanie okażą dobre serca i licznie pojawią się na niedzielnym koncercie. Muzycy dwoją się i troją, by wydarzenie było naprawdę niezwykłe. Poniżej obejrzeć można krótki filmik nagrany podczas ostatniej próby.

Na ostatniej próbie przed koncertem świątecznym nagraliśmy dla Was krótki filmik 😉Życzymy Wam, abyście w te święta nie byli samotni, odstawmy na bok wszystkie sprawy zawodowe i cieszmy się z Bożego Narodzenia wraz z bliskimi. Zdrowia, spokoju ducha, miłości i radości życzy zespół Fundacja GARDA, @scholka Emmanuel oraz Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór MłodzieżowyDO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ O 16:00 W AULI PWSZ W NOWYM SĄCZU Rudi Rood's English School Halny Michael Mountain Wiśniowski DAKO-Salon Firmowy w Nowym Sączu Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka NORLYS POLAND Lody Koral Marka – Produkcja Odzieży PWSZ Nowy Sącz ALU4YOU GmbH Scepter.pl Fabryka Klub Muzyczny Ścianka Wspinaczkowa Boulder-Zone ScreamoTrickz Pozytywka Stowarzyszenie Dla Miasta (Nowy Sącz) Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia Nalewka Buki & RDK Maniek Bartez WSB-NLU MOSiR Nowy Sącz Krakowskie Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera Zajęcia/z rozszczepem przez świat Sądeckie Hospicjum Alma Spei – hospicjum domowe dla dzieci Dobry Tygodnik Sądecki MUKS Dunajec Nowy Sącz

Opublikowany przez Fundacja GARDA Poniedziałek, 24 grudnia 2018

Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy 

Grupa działa od maja 2016 roku. Obecnie liczy około 60 młodych muzyków, którzy sami nazywają się po prostu przyjaciółmi. Spotykają się, tworzą, śpiewają. Założycielem i szefową Or_kiestry jest Justyna Zawiślan. 20-latka dyryguje, aranżuje i komponuje, a muzyka którą wykonują młodzi artyści jest mieszanką różnych stylów.

Współpracowali już z wieloma artystami, między innymi ze Stanisławem Kmiecikiem, czy Lidią Bogaczówną. Na swoim koncie mają sporo nagród muzycznych, jak choćby ,,Nagrodę publiczności” oraz ,,Szczebel do kariery” na Festiwalu Młodych Talentów oraz I miejsce w ,,Sądeckim Diamencie”.

– Ponadto posiadają spore doświadczenie wynikające z uczestnictwa w wielu eventach, głównie charytatywnych np. koncert dla fundacji Pani Anny Dymnej “Mimo wszystko” w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, “One Heart Festival” w Nowym Sączu dla fundacji “Garda”, koncert Patriotyczny w Teatrze Łaźnia w Krakowie, oraz wiele innych.

Więcej o Niezależnej Orkiestrze i Chórze Młodzieżowym przeczytasz TUTAJ.

Pozytywka

W 2017 roku z inicjatywy Daniela „Deny’ego” Gądka i Andrzeja „Sajana” Steca w Nowym Sączu powstał intrygujący zespół rockowy. Jego muzykę trudno zaszufladkować, a sami twórcy określają ją jako ,,rock galaktyczny”. W utworach młodych artystów słychać zarówno rockowe brzmienie, jak i ślady popu czy muzyki elektronicznej. Pozytywka odznacza się bogactwem brzmienia, muzycznych tematów oraz odniesień do świata szeroko pojętej popkultury, a autorskie teksty są zaskakujące i pełne humoru.

Artyści mają już na swoim koncie debiutancką płytę pt. ,,Pogodna Unia Bohaterów”. Sądeckiej publiczności dali się poznać choćby podczas wrześniowego One Heart Festival.

Więcej o zespole przeczytasz TUTAJ.

Scholka Emmanuel

Schola powstała w listopadzie 2006 roku przy parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach. Liczy około 70 członków – dzieci i młodzież w wieku od 3 do 15 lat. Zespół swoimi występami ubogaca przede wszystkim liturgię mszy świętej, ale włącza się też chętnie w różnego rodzaju akcje charytatywne. Może pochwalić się już dwoma autorskimi płytami z utworami do tekstów Anny Bogdanowicz. Do kilku piosenek udało się nawet nakręcić teledyski.

Od momentu powstania opiekę nad grupą sprawuje Ewa Sowa-Zawiślan, a duchowym opiekunem scholi jest w tym momencie ks.Fabian Grębski. Wspólne spotkania, próby i występy sprawiają dzieciakom sporą radość, a przy tym pomagają w budowaniu wspólnoty i pogłębianiu wiary.

fot. Mateusz Indyk Fotografia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.