Kolejna odsłona Spotlight, czyli w Nowym Sączu rozkręca się Pozytywka

Od ubiegłego roku z Nowego Sącza słychać dźwięki Pozytywki. Nie chodzi tu wcale o delikatne, brzękliwe rytmy nakręcanego mechanizmu z zabawek czy ozdobnych szkatułek, a o intrygujące, galaktyczno-rockowe brzmienie zespołu Daniela Gądka, Andrzeja Steca i Kamila Nędzi - czyli Deny'ego, Sajana i Kadżora. 

- Z racji tego, że chcemy przekazywać ludziom dobrą i pozytywną energię w postaci słów i dźwięków, postanowiliśmy nazwać zespół: Pozytywka - zdradza Sajan.

Grupa i jej twórczość, a przede wszystkim pierwsza płyta, zaprezentowana została w kolejnej odsłonie projektu Spotlight, który ma na celu promowanie młodych, sądeckich talentów muzycznych. Po Hypery i Bartez oraz ich utworze ,,Psycho" przyszedł czas na Pozytywkę.

-  Wydany końcem grudnia 2017 roku debiutancki album „Pogodna Unia Bohaterów”, to szalona krzyżówka gatunkowa, gdzie surrealizm gierkami słownymi pogania, a próba zdefiniowania inspiracji muzycznych i odniesień do świata popkultury, to jak pisanie palcem po wodzie - pisze o pierwszej płycie sądeckiego zespołu Bartosz Szarek, pomysłodawca akcji Spotlight.

Zespół Pozytywka trudno jest przyporządkować do jednego, konkretnego gatunku muzycznego. W utworach młodych artystów słychać zarówno rockowe brzmienie, jak i ślady popu czy muzyki elektronicznej. Sami twórcy określają swój styl jako ,,galaktyczny rock". Teksty natomiast zaskakują, są intrygujące, a Bartosz Szarek określa je jako ,,abstrakcyjne i asocjacyjne, pełne szczerości, pozytywnej energii i nietuzinkowego humoru".

- „Pogodna Unia Bohaterów” jest specyficznym ale mega pozytywnym dziełem. Pierwsza płyta ma za zadanie bawić, zaskakiwać i motywować. Śpiewamy o rzeczach, które są proste, ale niedostrzegane przez ludzi - wyjaśnia Andrzej Stec, a Daniel Gądek dodaje:

- Dla nas każdy utwór to osobna podróż. Staramy się łapać chwile i uwieczniać je w postaci muzyki. „Fundament Mocy” będzie bardzo różnić się od pierwszej płyty, ale styl Pozytywki zawsze pozostanie niezmienny.

Pozytywka utworzona została w 2017 roku w Nowym Sączu z inicjatywy Deny'ego i Sajana, którzy poznali się na treningu akrobatycznym, a później odkryli wspólną pasję do muzyki. Nieco później do zespołu dołączył Kadżor, czyli Kamil Nędzia.

Jest czerwiec 2017 roku. Wyjeżdżam z Sajanem na obóz sportowy, gdzie pracujemy jako instruktorzy. Podczas pracy świetnie się bawimy, robiąc muzykę, freestylując i pisząc teksty. W drugiej połowie wakacji dołącza do nas Deny z gitarą. Pewnego wieczoru gra bit, a ja freestyluję do niego „Kolorowe Reggae”. Po tym właśnie chłopaki stwierdzają, że chcą mnie w zespole.

Debiutancki album ,,Pogodna Unia Bohaterów" składa się z jedenastu zróżnicowanych utworów. Jak przyznaje inicjator akcji Spotlight: ,,każda piosenka to inna bajka, jednak wszystkie łączy odniesienie do herosów popkultury".

Obszerną recenzję płyty i więcej informacji na temat Pozytywki odnaleźć można (tak jak i inne materiały akcji Spotlight) na facebookowym fanpage'u Stowarzyszenie dla Miasta.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Daniel „Deny” Gądek – gitara, wokal, muzyka; Andrzej „Sajan” Stec – wokal; Kamil „Kadżor” Nędzia – rap; Piotr Mordarski – perkusja; Wojciech Fedeńczak – bas. Dwaj ostatni muzycy dołączyli do grupy niedawno i teraz wszyscy razem pracują nad kolejną płytą, która będzie nosić tytuł „Fundament Mocy” i najprawdopodobniej ukaże się jesienią.

Poniżej jeden z utworów Pozytywki, czyli ,,Od Zera do Bohatera", a na żywo zespół można zobaczyć i wysłuchać już w piątek, 24 sierpnia podczas pierwszego koncertu Pozytywki w Krakowie. Sądeczanie wystąpią w Boss Garage Pub. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 20, a wstęp jest darmowy. Wszelkie aktualne informacje na temat zepołu u jego twórczości znaleźć można na fanpage'u na Facebooku TUTAJ.

Przypomnijmy:

Do Spotlight mogą zgłosić się soliści, którzy śpiewają lub grają instrumencie, a także zespoły, które chciałyby zaprezentować się innym. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami, piosenkami i teledyskami lub linkami do nich należy wysyłać na adres [email protected] Ważne aby napisać też kilka słów o sobie lub o zespole.

Należy pamiętać, że Spotlight nie kieruje się kolejnością zgłoszeń, więc uzbrójcie się w cierpliwość. Nadsyłane zgłoszenia będą też selekcjonowane.

Fot./wideo: Pozytywka, Archil, Studio Front & Gecko Video/YouTube

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.