Runek: zawodniczki ultramaratonów górskich utknęły w zaspie. GOPR w akcji

Runek: zawodniczki ultramaratonów górskich utknęły w zaspie. GOPR w akcji

Dzisiaj w samo południe ratownik dyżurny GK GOPR otrzymał telefon z prośbą o pomoc. Dwie profesjonalne biegaczki ultramaratonów górskich wybrały się na świąteczny trening w Beskidzie Sądeckim i utknęły w śnieżnej zaspie.

Mimo dobrego przygotowania kondycyjnego panie utknęły w zaspach śnieżnych w rejonie Juchówek, około 3 kilometry od Runku.
Na pomoc wyruszyło dwóch ratowników z Krynicy. Dotarli do biegaczek quadem z napędem gąsienicowym. Poszkodowane solidnie zmarznięte, zostały przewiezione do Bacówki nad Wierchomlą. Wyprawa górska zakończyła się szczęśliwie” –  informują ratownicy.

UWAGA!

W beskidzkich pasmach Jaworzyny i Radziejowej powyżej 800 m n.p.m panują trudne warunki uniemożliwiające turystykę pieszą. Duże opady śniegu (30 cm) wraz z silnym wiatrem powodują tworzenie się zasp, które w partiach szczytowych osiągają około metra wysokości.

Zalecamy poruszać się po szlakach na nartach lub na rakietach śnieżnych. Odradzamy piesze wędrówki do chwili ustabilizowania się warunków – apelują goprowcy.

 

zdjęcie ilustracyjne; GOPR

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.