Runek: zawodniczki ultramaratonów górskich utknęły w zaspie. GOPR w akcji

Dzisiaj w samo południe ratownik dyżurny GK GOPR otrzymał telefon z prośbą o pomoc. Dwie profesjonalne biegaczki ultramaratonów górskich wybrały się na świąteczny trening w Beskidzie Sądeckim i utknęły w śnieżnej zaspie.

Renault2

"Mimo dobrego przygotowania kondycyjnego panie utknęły w zaspach śnieżnych w rejonie Juchówek, około 3 kilometry od Runku.
Na pomoc wyruszyło dwóch ratowników z Krynicy. Dotarli do biegaczek quadem z napędem gąsienicowym. Poszkodowane solidnie zmarznięte, zostały przewiezione do Bacówki nad Wierchomlą. Wyprawa górska zakończyła się szczęśliwie" -  informują ratownicy.

UWAGA!

W beskidzkich pasmach Jaworzyny i Radziejowej powyżej 800 m n.p.m panują trudne warunki uniemożliwiające turystykę pieszą. Duże opady śniegu (30 cm) wraz z silnym wiatrem powodują tworzenie się zasp, które w partiach szczytowych osiągają około metra wysokości.

- Zalecamy poruszać się po szlakach na nartach lub na rakietach śnieżnych. Odradzamy piesze wędrówki do chwili ustabilizowania się warunków - apelują goprowcy.

 

zdjęcie ilustracyjne; GOPR

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.