Kolejne utrudnienia drogowe. Tym razem na ulicy Kościuszki

Kolejne utrudnienia drogowe. Tym razem na ulicy Kościuszki

ulica Kościuszki

Nowosądeccy kierowcy zapewne zdążyli już przywyknąć, że organizacja ruchu drogowego w tym mieście jest ostatnio zmienna jak pogoda. Wszystko to za sprawą działań przy trasie kolejowej “Podłęże-Piekiełko”.

Mieszkańcom osiedli Wólki, Kaduk oraz Helena w Nowym Sączu nie trzeba wyjaśniać, jak bardzo uciążliwa jest obecna przebudowa infrastruktury kolejowej. Optymistycznie nie brzmi również fakt borykania się z tymi utrudnieniami przez dwa lata, bo na tyle oszacowała te działania spółka PKP PLK. Zła wiadomość jest taka, że od wtorku 7 maja, zamknięta będzie kolejna arteria w mieście, a mianowicie ulica Kościuszki.

Informuje o tym Miejski Zarząd Dróg. – Od dnia 7 maja br. (tj. od wtorku) od godziny 4:00 nad ranem zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Żeglarską do skrzyżowania z ul. Wąsowiczów oraz odcinek ul. Szwedzkiej (od ul. Kościuszki do ul. Pijarskiej) – można przeczytać w komunikacie, w którym pojawiły się dodatkowe zapewnienia.

A są to informacje o tym, że ruch pieszy zostanie utrzymany i poprowadzony wyznaczonym przejściem. Możliwy będzie dojazd do posesji, a objazdy wyznaczono ulicami Jagiellońską, Mickiewicza oraz Żeglarską. O tym na jak długo zamknięty będzie fragment jezdni nie poinformowano. Zależeć to będzie od postępów prac prowadzonych przez Konsorcjum Firm TORPOL S.A. i INTOP Sp. z o.o.

Kilka dni temu zamknięty został fragment ulicy Krakowskiej, gdzie powstaje wiadukt kolejowy, co zaowocowało dużym zamieszaniem w życiu mieszkańców okolicy. Zajęliśmy się tym tematem przy okazji publikacji: „Mieszkańcy alarmują o chaosie drogowym na Helenie” i „Remont sprawił, że to ulica tylko dla mieszkańców„.

Foto: Michał Śmierciak

Reklama