Budowa ronda na Kaduku nabiera tempa [FOTO]

Budowa ronda na Kaduku nabiera tempa [FOTO]

Ulica Zielona

Przebudowa skrzyżowania ulic Zielonej, Wyspiańskiego i Jana Pawła II jest coraz bardziej zaawansowana. W tym miejscu powstanie rondo biszkoptowe dla usprawnienia ruchu w tej okolicy. Miejsce to po przebudowie ma być gotowe w 2025 roku. 

– Aktualnie realizujemy etap dotyczący przebudowy skrzyżowania ulic Zielonej, Jana Pawła II i Wyspiańskiego. Powstanie tu rondo, które upłynni ruch, szczególnie w godzinach szczytu, gdzie tworzył się długi sznur aut od Wyspiańskiego i od Jana Pawła II – powiedział Piotr Gumola, szef MZD.

Miejski Zarząd Dróg skoordynował zakres robót mając na uwadze przebudowę wiaduktu nieopodal. – Obecnie wykonawca prowadzi roboty w zakresie modernizacji i zabezpieczenia sieci podziemnych, a także budowy kanalizacji deszczowej. Ten front robót nakłada się również na zakres realizowany przez PKP. Dlatego należy podkreślić, że wykonawca inwestycji kolejowej i miejskiej inwestycji drogowej podjęli współpracę, aby maksymalnie wykorzystać otwarty front robót – dodał dyrektor jednostki miejskiej.

– Po realizacji tego zakresu, rozpoczną się prace widoczne dla oka, to jest zacznie zmieniać się geometria skrzyżowania, które znamy od lat – podsumował Piotr Gumola.

W tej części osiedla Kaduk bardzo wiele się zmienia. Teren dawnego PKS został własnością Wojsk Obrony Terytorialnej, więc czeka go przebudowa. Natomiast w pobliżu skrzyżowania powstają również nowe obiekty komercyjne, a także do końca zbliża się modernizacja ulicy Jana Pawła II. Nie można zapominać, iż w trakcie remontu jest skrzyżowanie dróg: Zielona, Grunwaldzka i Piramowicza.

Foto: DTS24

Czytaj także: Piwniczna. Dariusz Chorużyk i Tomasz Michałowski w II turze

Reklama