MUZYCZNE PORTRETY Urszuli i Pawła Ferenców [ZAPOWIEDŹ]

MUZYCZNE PORTRETY Urszuli i Pawła Ferenców [ZAPOWIEDŹ]

Gorąco zapowiadamy wernisaż wystawy fotografii pt. „Muzyczne portrety – usłyszeć obraz, zobaczyć muzykę” Urszuli i Pawła Ferenców. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 16 maja o godz. 17:30 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego ul. Franciszkańska 11. Ekspozycja potrwa do 31 maja br. w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

Wystawa zaprezentuje fotografie autorstwa artystów fotografów – Urszuli i Pawła Ferenców, członków Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Luksemburgu oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Wernisaż wystawy fotografii zasłużonych dla Sądecczyzny artystów odbędzie się w ramach nowosądeckich obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – miejsce na czasie”. Kuratorem wystawy jest Alicja Przybyszowska.

Koncerty muzyczne mają w sobie niezwykłą moc, która potrafi poruszyć nasze emocje i stworzyć niezapomniane przeżycia. Stanowią ważny element kształtowania tożsamości kulturalnej i artystycznej.

Nasze ,,Muzyczne portrety” to połączenie dwóch pasji: muzyki i fotografii, to wybór kadrów powstałych w latach 2017-2023 podczas około stu koncertów. Są próbą zapisu emocji nie tylko artystów muzyków, ale i naszych: widzów, słuchaczy, fotografów.

— Ula i Paweł Ferenc

 

MUZYCZNE PORTRETY —

usłyszeć obraz, zobaczyć muzykę

Urszula Ferenc & Paweł Ferenc

16.05.2024 | czwartek | 17:30

SĄDECKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, ul. Franciszkańska 11, Nowy Sącz

 

o autorach:

Urszula Ferenc

Sądeczanka. Fotografią zajmuje się od 2009 roku. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysta Fotograf Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP) i Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Luksemburgu z tytułem Artiste FIAP (AFIAP). Odznaczona Srebrnym Jabłkiem Sądeckim za aktywną pracę na rzecz rozwoju sztuki fotografii. Wyróżniona Dyplomem Burmistrza Krynicy Zdroju za osiągnięcia w upowszechnianiu sztuki fotograficznej i promowaniu Gminy Krynicy Zdrój. W pracy artystycznej zajmuje się fotografią krajobrazu, natury, martwej natury, koncertową i makro. Autorka wystaw indywidualnych: ,,W kolorach ciszy- Beskid Niski” (2017), ,,Decennium”(2019), ,,Roztoczańskie impresje” (2020), ,,Pejzaż światłem malowany” (2022). Jej prace brały też udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Uczestniczka konkursów i salonów fotograficznych krajowych i międzynarodowych, w których wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia, nagradzana i wyróżniana na portalach fotograficznych w Polsce i za granicą. Jej prace publikowane były w albumie ,,MAŁOPOLSKA” – 2017, w albumie ,,IV Ogólnopolski Festiwal Fotografii Ojczystej” – 2019 oraz w wielu wydawnictwach i katalogach pokonkursowych.

Paweł Ferenc

Sądeczanin. Fotografią zajmuje się od 2009 roku. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysta Fotograf Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP) i Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w Luksemburgu z tytułem Artiste FIAP (AFIAP). Odznaczony Złotym Jabłkiem Sądeckim za aktywną pracę na rzecz rozwoju sztuki fotografii, Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem Fotoklubu Rzeczypospolitej za Fotograficzną Twórczość. Wyróżniony Dyplomem Burmistrza Krynicy Zdroju za osiągnięcia w upowszechnianiu sztuki fotograficznej i promowaniu Gminy Krynicy Zdrój, uhonorowany Paszportem Sądeckiej Kultury w V Edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni 2022. W pracy artystycznej zajmuje się fotografią krajobrazu, natury, reportażem, fotografią uliczną i koncertową. Autor wystaw indywidualnych: ,,W kolorach ciszy – Beskid Niski” (2017), ,,Decennium” (2019), ,,Roztoczańskie impresje” (2020), ,,Pejzaż światłem malowany” (2022), ,,Portfolio” (2022).Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i pokonkursowych. Jego prace brały też udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Uczestnik konkursów i salonów fotograficznych krajowych i międzynarodowych, w których wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia, nagradzany i wyróżniany na portalach fotograficznych w Polsce i za granicą. Jego prace publikowane były w branżowym dwumiesięczniku ,,Foto-Kurier”, niemieckim ,,BlackMgazin”, austriackim ,,EYE-Photo Magazine”, włoskim ,,INTERPHOTO Magazine”, NOIR International Photo Magazine, w albumie fotograficznym ,,Polska Ziemia w światłach i cieniach” – Wydawnictwo Mazowsze 2009, w albumie fotograficznym ,,MAŁOPOLSKA 2017” oraz w wielu wydawnictwach i katalogach pokonkursowych.

Foto: Urszula Ferenc/Paweł Ferenc

Będzie się działo!

Reklama