Kolejna interwencja saperów na Sądecczyźnie. Znów znaleziono „pamiątki z wojny”

Kolejna interwencja saperów na Sądecczyźnie. Znów znaleziono „pamiątki z wojny”

dwa pojazdy patrolu saperskiego, za nimi oznakowany radiowóz policji

Podczas prac ziemnych w Marcinkowicach (gm. Chełmiec) znaleziono niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne przedmioty trafiły na poligon.

W ubiegłą sobotę (24 września) na jednej z posesji w Marcinkowicach podczas prac wykonywanych koparką znaleziono niewybuchy. O niebezpiecznym odkryciu poinformowano oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na miejsce skierowano funkcjonariusza, który zajmuje się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym. Potwierdził on, że znalezisko pochodzi z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu załogi 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa (czyli do poniedziałku 26 września) „pamiątki z wojny” zabezpieczali sądeccy mundurowi.

Dwa granaty moździerzowe, jeden nasadowy, a także jeden pocisk artyleryjski oraz dwa zapalniki pocisku artyleryjskiego zostały zabezpieczone przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowane na poligon celem neutralizacji – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

To kolejne tego typu znalezisko w naszym regionie w ostatnim czasie. Na początku tego miesiąca do podobnego odkrycia doszło w Nowym Sączu (więcej informacji TUTAJ), a kilkanaście dni wcześniej – w Gołkowicach Dolnych (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Funkcjonariusze przypominają – o znalezieniu niewybuchu należy natychmiast powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy takim znalezisku może grozić jego detonacją, która z kolei może spowodować uszkodzenie ciała lub nawet śmierć osoby przebywającej w pobliżu.

fot. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe musi zapłacić ZUS-owi blisko dwa miliony złotych

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama