Groźne znalezisko w Gołkowicach Dolnych. Interweniowali saperzy

Groźne znalezisko w Gołkowicach Dolnych. Interweniowali saperzy

pocisk

Jeden z mieszkańców Sądecczyzny znalazł w Dunajcu groźną pozostałość z czasów II wojny światowej. Do Gołkowic Dolnych przyjechał patrol saperski z Krakowa.

O znalezisku poinformowano starosądeckich funkcjonariuszy w ubiegłą sobotę (20 sierpnia). Skorodowany niewybuch znajdował się w korycie rzeki Dunajec w Gołkowicach Dolnych (gm. Stary Sącz).

Na miejsce skierowano policjanta, który zajmuje się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym. Jak potwierdził, znaleziony przez jednego z mieszkańców Sądecczyzny pocisk artyleryjski, długi na 40 cm, pochodził prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mundurowi z Komisariatu Policji w Starym Sączu zabezpieczali niewybuch aż do przyjazdu krakowskich saperów.

22 sierpnia br. na miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Niebezpieczna pozostałość po wojnie została zabezpieczona przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowana na poligon celem neutralizacji – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak dodaje, w przypadku znalezienia tego typu przedmiotu należy bezzwłocznie powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku jest bardzo niebezpieczne i grozi uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby, która przebywa w pobliżu.

fot. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Chciał sprzedać rowerek. Padł ofiarą oszustwa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.