Strażackie syreny w hołdzie tragicznie zmarłemu druhowi

Strażackie syreny w hołdzie tragicznie zmarłemu druhowi

– Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę – piszą strażacy z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. W tragicznym wypadku na autostradzie A4 zginął 38-letni druh OSP Balice. Jednostki PSP i OSP oddadzą dzisiaj cześć jego pamięci.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dziś w nocy na autostradzie A4 w Balicach samochód zderzył się z łosiem. Kierującej BMW nic się nie stało. Na miejsce udali się strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W trakcie ich działań doszło do tragedii.

Druhna i dwóch druhów OSP Balice zabezpieczali miejsce zdarzenia. Kiedy zobaczyli nadjeżdżające samochody, zeszli na bok. Kierujący mazdą zaczął zwalniać, ale wtedy w osobówkę uderzyło jadące za nią ciężarowe iveco. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w strażaków.

38-letni druh zmarł na miejscu mimo prowadzonej reanimacji. Strażaczka trafiła w ciężkim stanie do szpitala. PAP nieoficjalnie podaje, że jest ona żoną zmarłego druha, para ma czworo dzieci. Stan trzeciego rannego strażaka jest dobry.

Hołd zmarłemu

Przedstawiciele jednostek Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej oddadzą dziś cześć tragicznie zmarłemu druhowi. Punktualnie o godzinie 18:00 zabrzmią syreny alarmowe i włączone zostaną sygnały świetlne i dźwiękowe samochodów pożarniczych.

– Pokażmy, że hasło „W Jedności Siła” łączy wszystkie formacje w każdej, nawet trudnej godzinie – apelują przedstawiciele Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.

Proszą też naczelników i prezesów OSP o opuszczenie flag do połowy masztów.

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe musi zapłacić ZUS-owi blisko dwa miliony złotych 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama