Pierwsza edycja Winter Miles of Beskid Wyspowy. Z Łącka na szczyt „góry zakochanych”

Pierwsza edycja Winter Miles of Beskid Wyspowy. Z Łącka na szczyt „góry zakochanych”

łącko, biegi, I edycja zimowa winter miles

Ruszyły zapisy na I edycję biegu Winter Miles Of Beskid Wyspowy. Trasa jest znana miłośnikom aktywnego trybu życia, bo rywalizacja na tym dystansie odbywała się już w miesiącach wiosennych. Teraz organizatorzy postanowili zainaugurować zimową część imprezy.

Ziemia sądecka najwyraźniej sprzyja biegaczom. Na jej terenie odbywa się szereg wydarzeń, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Kilkanaście dni temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o III Alpejskim Grand Prix, które odbędzie się w październiku. Można o tym przeczytać TUTAJ.

Agnieszka Faron prezes Fundacji Małopolska, która jest organizatorem biegu Winter Miles of Beskid Wyspowy informuje, że trasa zimowego wydarzenia wynosi 14 mil oraz nakreśla jej przebieg.

– Trasa prowadzi z Amfiteatru w Łącku na górę Jeżową. Dalej uczestnicy pobiegną na Byniową a potem w dół do Zbludzy i przepięknym mocnym podejściem czekać ich będzie około 4-kilometrowa wspinaczka na szczyt Modyni, czyli ,,góry zakochanych”. Stamtąd żółtym szlakiem obiorą kierunek w dół Łącka – informuje Agnieszka Faron.

Uczestnicy będą się zmagać z drogami szutrowymi (leśnymi ścieżkami), które stanowią siedemdziesiąt procent całej trasy. Warunki w dużej mierze będą uzależnione od aury, która szczególnie zimową porą potrafi zaskakiwać. Zapisy na I edycję są możliwe za pośrednictwem strony organizatora TUTAJ. Imprezę zaplanowano na 14 stycznia 2023 roku.

Fot: Winter Miles Of Beskid Wyspowy

Czytaj także: Malownicze i wymagające trasy biegowe sądeckiej ziemi. Ruszyły zapisy na III Alpejskie Grand Prix

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama