Iza Szafrańska prezentuje swój pierwszy z rapem raz, Michał życzy zdrowia, Karolina obiecuje płytę…

Hot16Challenge2 trwa nadal. Kolejne nominowane osoby dołączają do artystycznej zabawy, która ma szczytny cel – finansowe wsparcie walki z koronawirusem. W akcji wzięli udział także twórcy z Sądecczyzny. TUTAJ pisaliśmy o Majce Jeżowskiej, która w swoim rapowym kawałku wspomina swoje sądeckie korzenie. Dziś dzielimy się z wami też utworami trójki młodych artystów z naszego regionu.

Raperskie wyzwanie przyjęli między innymi Izabela Szafrańska, Michał Szczygieł i Karolina Szczurowska.

,,Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem” – informują wykonawcy pod swoimi nagraniami.

Zbiórka dostępna jest pod adresem: siepomaga.pl/hot16challenge Zebrana suma przekroczyła już 3 miliony złotych.

,,Ktoś życie traci dziś, ej! Nie rusza cię? Jutro to możesz być ty. Oj bracie będzie źle. Więc bijcie brawa dla tych, co tak na pierwszej linii frontu ratują ten świat” – przekonuje w swoim kawałku Izabela Szafrańska.

Artystka z Lipnicy Wielkiej, niedawno wydała swoją debiutancką płytę, utrzymaną w nurcie piosenki literackiej, teraz jednak udowadnia, że i raperskie rytmy jej nie straszne.

,,Możesz wpłacać hajs, po to są te szesnastki” – rapuje Michał Szczygieł. Jak wokalista z Nowej Wsi tłumaczy w swoim kawałku, pieniądze zostaną przeznaczone na środki ochrony osobistej dla tych, co walczą o nasze zdrowie. Dodaje, że chciałby podtrzymać ich na duchu i kilkakrotnie powtarza ,,życzę zdrowia”.

Karolina Szczurowska podeszła do nominacji po swojemu i w całości zaśpiewała swoją ,,szesnastkę”.

Marzę o tym, by było znów jak w śnie. By przywrócić nam ten piękny świat, którego nie docenialiśmy od lat” – śpiewa nastolatka z gminy Dobra w powiecie limanowskim. W swoim wykonaniu zdradza również, że przez stan epidemii opóźnia się wydanie jej debiutanckiej płyty.

Do akcji włączają się nie tylko osoby związane z branżą muzyczną, ale i aktorzy, dziennikarze oraz samorządowcy. Nominację przyjął nawet prezydent Andrzej Duda, rapując metaforycznie o ,,ostrym cieniu mgły”.

W tyle nie pozostali nasi lokalni włodarze. Jak pisaliśmy TUTAJ w wyzwaniu wziął udział prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz burmistrz Gorlic Rafał Kukla, którego nagranie robi furorę w sieci.

fot. ilustr. screeny nagrań artystów

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.