Nasza reprezentacja w #Hot16Challenge. Majka Jeżowska rapuje o swoich sądeckich korzeniach i nominuje Nergala

Nasza reprezentacja w #Hot16Challenge. Majka Jeżowska rapuje o swoich sądeckich korzeniach i nominuje Nergala

Andrzej Duda rapował wzniośle o ostrym cieniu mgły i nominował premiera Morawieckiego. Majka Jeżowska ze swoim zespołem – rapowała radośnie o ojcu – lekarzu, siostrze – dentystce i między wierszami – o tym, „kto tu jest Judaszem”. Nominowała… Nergala. Muzyczna zabawa #Hot16Challenge bije rekordy popularności. Kolejni artyści i politycy publikują nagrania, w których w szesnastu wersach zachęcają do udziału w akcji wsparcia służby zdrowia w walce z epidemią. Wczoraj jak viral rozniosło się po sieci nagranie z próbującym rapować prezydentem Andrzejem Dudą. Na nominację odpowiedziała również sądeczanka Majka Jeżowska, która w pierwszych wersach wspomniała rodzinny Nowy Sącz. 

Hot 16 Challenge pojawił się w 2014 r., jako wyzwanie twórcze raperów – kolejni – nominowani przez poprzedników, mieli opublikować w sieci zwrotkę składającą się z 16 wersów. Tej wiosny #Hot16Challenge  „rozbujał” się ponownie – tym razem w celu chartytatywnym. Konkretnie – jako sposób na promocję finansowego wsparcia służb walczących z koronawirusem. Kwota jaką już udało się zebrać przekroczyła 1.5 miliona złotych i rośnie w każdej sekundzie, co można śledzić TUTAJ.

Dzięki zebranym pieniądzom będzie można doposażyć personel medyczny w niezbędny do pracy w warunkach epidemii sprzęt.

W akcji  wzięli między innymi udział Dawid Podsiadło, Solar, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Daria Zawiałow, Pezet, Krzysztof Zalewski, Szpaku,  Artur Andrus, Taco Hemingway, Quebonafide , Margaret, O.S.T.R., Grubson, Rafał Brzozowski, Norbi, Bedoes, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar i prezydent Andrzej Duda.

Jest też sądecka reprezentantka  nominowanych, którzy podjęli wyzwanie Hot 16 Challenge. Piękne 16 wersów nagrała ze swoim bandem Majka Jeżowska.

Zaskoczka ziomale ja przyjmuję wyzwanie, bo mój tata w Nowym Sączu był lekarzem z powołaniem
no i Basia moja siostra stomatolog czyli dental, tak jak ja, kocha wszystkie zwierzęta– „nawija” Majka Jeżowska

Do dalszej zabawy nominowała Andrzeja Krzywego, Andrzeja Piasecznego, Andrzeja Saramonowicza, Nergala, Slavic Jazz Underground i Olgę Bończyk.

A prezydent Andrzej Duda nominował między innymi… premiera.

Zobaczcie sami jak zabrzmiało 16 wersów w wykonaniu Majki.

 

 

Share on twitter
Share on facebook