Jest szansa na bony rekompensacyjne dla wszystkich, których wnioski oceniono pozytywnie

Zarząd Województwa Małopolskiego wystąpi do Komisji Europejskiej o takie przesunięcie funduszy, aby wszystkie pozytywnie ocenione projekty w ramach naboru wniosków o wsparcie w formie bonu rekompensacyjnego mogły uzyskać dofinansowanie. Czas oczekiwania na decyzję Komisji Europejskiej to ok 4-5 tygodni.

- Dzięki tej decyzji wsparcie finansowe na kwotę ponad 250 mln zł będzie mogło otrzymać 4 459 małopolskich przedsiębiorców - mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

wsb3

Pieniądze można przeznaczyć na utrzymanie zatrudnienia w firmach oraz na zaspokojenie potrzeb w zakresie płynności małopolskich małych i średnich przedsiębiorstw borykających się z trudnościami finansowymi, które zaistniały wskutek epidemii COVID-19 oraz tych, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu w związku z tą epidemią.

Nabór wniosków o przyznanie bonu rekompensacyjnego w ramach "pakietu przedsiębiorczości" Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zamknięto dzień po uruchomieniu możliwości składania wniosków o tę formę wsparcia. Zainteresowanie pracodawców było tak duże, że nabór trwał zaledwie dobę.

W dniu naboru, czyli 7 maja 2020 r. od godziny 12.00 do 23.40 przedsiębiorcy złożyli 4546 wniosków na łączną kwotę 257 mln. 679 tys. zł co stanowi 130,01% puli pieniędzy przeznaczonych na pomoc.

zdjęcie: Biuro Prasowe UMWM

Koniec wyścigu przedsiębiorców o pieniądze na ratowanie miejsc pracy. Nabór wniosków o atrakcyjny "bon" zamknięto

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.