Burmistrz Gorlic Rafał Kukla zarapował dla medyków. Film robi furorę w sieci

Burmistrz Gorlic Rafał Kukla przyjął nominację od Gminy Sękowa, Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej oraz Iwony Tumidajewicz do Hot16Challenge 2 i zarapował dla medyków. ,,Może i jestem starym rockmanem – tak to mam w duszy i tego nie zmienię, lecz kiedy wirus napędza strachu, to dla medyków sięgnę do rapu” – rozpoczyna gospodarz miasta.

Hot16Challenge 2, to druga edycja ogólnopolskiej akcji muzycznej zainicjowanej przez polskiego rapera, freestyle’owca Karola „Solara” Poziemskiego w sierpniu 2014 r. W kwietniu tego roku postanowił rozpocząć kolejną odsłonę. Tym razem nie chodzi tylko o zarapowanie w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji 16 wersów pod dowolny beat i nominowanie do tego samego zadania następnych osób.

Głównym założeniem nowej odsłony Hot16Challenge jest pomaganie medykom i szpitalom w walce z koronawirusem. Osoby, które włączą się w akcję wpłacają dowolny datek na specjalnie utworzone konto: http://siepomaga.pl/hot16challenge.

Do obecnej chwili udało się uzbierać ponad trzy miliony złotych. W akcji biorą udział nie tylko raperzy, ale wykonawcy wszystkich rodzajów muzyki, artyści, aktorzy, dziennikarze, politycy, samorządowcy, youtuberzy, naukowcy itd. Dzisiaj dołączył również burmistrz Gorlic Rafał Kukla. Zarapował m.in. o szacunku dla medyków i wpłacił pieniądze na poczet walki z koronawirusem.

Nominowani przez niego zostali: Vladyslav Sendecki, Arkadiusz Zawiliński, Andrzej Stasiuk (Wydawnictwo Czarne) Haydamaky Haydamaky FC Polska oraz wszystkich radnych Rady Miasta Gorlice – Robert Ryndak, Beata Mikruta Kawa, Ryszard Ludwin, Joanna Bubak, Bogumiła Burkot, Jolanta Dobek, Robert Gryzik, Lucyna Jamro, Krzysztof Jędrzejowski, Maria Ludwin, Halina Marszałek, Mariola Migdar, Alicja Nowak, Lidia Piotrowicz, Adam Piechowicz, Maria Piecuch, Henryk Plato, Tomasz Szczepanik, Jakub Szczerbań, Beata Szarowicz i Jan Wojnarski.

Dwa tygodnie wcześniej do akcji został nominowany przez Buki & RDK prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Gospodarz miasta zaznaczył, iż nie będzie rapował, ale dołoży swoją cegiełkę do walki z COVID19. – Nie będę rapował, bo jak mówi klasyk Peja  „Flow to ma Joe ja mam tylko gadane”- oznajmił. Do Hot16Challenge 2 nominował wszystkich mieszkańców Nowego Sącza.

Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. I Ty możesz dołożyć swoją cegiełkę. Całą akcję można śledzić na stronie: http://hot16challenge.network

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.