Facebook pod lupą ministerstwa finansów – wiceminister Janczyk potwierdza

Czy Facebook będzie zakazany w Polsce? Wydaje się to nieprawdopodobne, ale jest możliwe. Serwis społecznościowy trafił pod lupę urzędników ministerstwa finansów. Potwierdza to sądecki polityk, wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Z Facebooka korzystają codziennie miliony Polaków. 20 milionów ma w portalu swój profil. Przeglądanie tablicy dla niektórych stało się towarzyskim  rytuałem, dla innych –  narzędziem marketingowym.

Przyszłość Facebooka w Polsce jest jednak niepewna z powodu nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, a której zapisy mogą okazać się wystarczającym powodem do tego, aby Facebook trafił na listę “stron zakazanych” oferujących nielegalne gry hazardowe.

Interpelację w tej sprawie złożył do ministra finansów Mateusza Morawieckiego poseł Jacek Wilk z Kukiz’15,  który zwrócił uwagę, że Facebook oferuje gry online, które godzą w monopol państwa: Real Vegas, Slotomania i Vegas Stars Casino.

W odniesieniu do portalu społecznościowego Facebook podjęte zostały stosowne czynności sprawdzające. Uzyskany i zabezpieczony w ich wyniku materiał, zostanie poddany analizie celem podjęcia ewentualnych dalszych działań zgodnie z obwiązującą ustawą o grach hazardowych – napisał w odpowiedzi na tę interpelację pochodzący z Chomranic wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Rejestr stron internetowych oferujących nielegalne gry hazardowe tworzony jest od początku lipca br. Znowelizowana ustawa daje  urzędnikom ministerstwa prawo, aby nakazać dostawcom Internetu odcięcie dostępu do witryn, które otwierają dostęp do hazardu bez wymaganych koncesji i zezwoleń.

Jeśli dostawcy Internetu nie wywiążą się z tego polecenia i nie zablokują użytkownikom dostępu, mogą zapłacić dotkliwe kary.

Gdy Facebook trafi na wyżej wymienioną listę, użytkownikom wyświetli się komunikat informujący o blokowaniu strony oferującej nielegalny hazard.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.