Dwór Stadnickich w Rożnowie wystawiony na sprzedaż

Dwór Stadnickich w Rożnowie wystawiony na sprzedaż

3 miliony 900 tysięcy złotych – za taką cenę wystawiono na sprzedaż  zabytkowy XIX – wieczny, klasycystyczny dwór w Rożnowie wraz z otaczającym go parkiem. Zabytek można podziwiać  nad Dunajcem, niemal w centrum lubianej przez turystów miejscowości oddalonej raptem o kilkanaście kilometrów od Nowego Sącza. Obiekt i jego malownicze otoczenie od wielu lat czekają na gospodarza, który zainwestuje w wiekowe mury i sprawi, że w dworskich pomieszczeniach znów pojawią się goście.

– To idealne miejsce na ciekawy biznes.  Na restaurację, obiekt weselny albo wyjątkowy dom spokojnej starości, w otoczeniu pięknego parku i rozwijającego się intensywnie Zalewu Rożnowskiego – mówi Dominika Dąbrowska, której właściciel powierzył misję szukania nabywcy na tę wyjątkową nieruchomość. – Powstałe w ciągu ostatnich lat prestiżowe inwestycje hotelowe Lemon Resort Spa (w odległości 7 km) oraz pięciogwiazdkowy hotel Heron Live (12 km), cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających, a kolejne planowane inwestycje wokół Jeziora Rożnowskiego z pewnością wpłyną na atrakcyjność miejsca i okolicy.

Na sąsiedniej działce, obecnie należącej do Gminy Gródek nad Dunajcem, znajduje się ciekawa budowla  – beluard – będąca częścią twierdzy z XVI wieku.

– W pobliskiej  Bartkowej – Posadowej trwają prace przy zagospodarowaniu brzegów jeziora. Powstaje tam kompleks rekreacyjno-turystyczny, w tym m.in. plaża, drewniany deck, tężnia solankowa oraz plac zabaw z tyrolką. To będzie atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających naszą gminę turystów – zapowiada wójt Józef Tobiasz.

Stadniccy zostali właścicielami Rożnowa w 1745 roku. Dwór został zbudowany w XIX wieku. Wewnątrz zachowały się polichromie przypisywane krakowskiemu malarzowi Michałowi Stachowiczowi (1768-1825) przedstawiające widoki Paryża, personifikacje pór roku oraz sceny rodzajowe z ułanami księcia Józefa Poniatowskiego.

Po II wojnie światowej dwór został przejęty przez państwo. W początkach lat 60. ubiegłego wieku stanowił  własność Zakładów Przemysłu Skórzanego “Radoskór” z Radomia i wykorzystywany był jako baza noclegowa na kolonie letnie. Później przeszedł w ręce prywatne. W rękach obecnego właściciela, który mieszka w Krakowie, dwór jest od 1997 roku.

Został wystawiony na sprzedaż wraz z ogrodem i parkiem z dębowo – lipowym starodrzewem. Oferta obejmuje 1,86 ha gruntu, budynek pałacowo-dworski o pow. użytkowej 850 m2, budynek gospodarczy o pow. 380 m2 oraz dawny budynek hotelowy o pow. 556 m2.

Przeczytaj także:

Gmina Gródek nad Dunajcem. Trwają prace nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego (zdjęcia)

Rożnów. Unikalna, bezcenna budowla zamienia się w ruinę

źródło:  dominikadabrowska.com

Reklama