Patrycja, co Ty zrobiłaś?! Sądeczanka Mistrzynią Świata IFBB. Na Barbadosie bezkonkurencyjna

Patrycja, co Ty zrobiłaś?! Sądeczanka Mistrzynią Świata IFBB. Na Barbadosie bezkonkurencyjna

To bezsprzecznie największy sukces sportowy Patrycji Słaby-Talar z Nowego Sącza. Zawodniczka IFBB Bikini Fitness na Barbadosie nie miała sobie równych w zawodach IFBB Elite Pro Roger Boyce World Cup 2024. Pokonała aktualną mistrzynię świata i mistrzynię sprzed dwóch lat. Gratulacje płyną z całej Polski, a znany trener pęka z dumy. Sądeczanka wraca do Polski z najcenniejszym złotym medalem, jaki dotychczas wywalczyła. 

O Patrycji Słaby i jej sukcesach pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Jej determinacja od lat daje efekty w przywiezionych złotych, srebrnych, czy brązowych medalach. Sportsmenka ma na swoim koncie ma m.in.: podwójne mistrzostwo Polski, została również Mistrzynią Europy Juniorów, a także Mistrzynią Świata Juniorów. Zdobyła złoto na Arnold Classic Europe w kategorii seniorek i srebro w kategorii juniorek, dwa złote medale w IFBB Diamond Cup Rome, brąz na Mistrzostwach Świata (2019r.), tytuł Wicemistrzyni Świata Seniorek. W 2022 roku przywiozła srebro z Diamond Cup w Portugalii. Apetyt rósł w miarę jedzenia. Patrycja nie zatrzymywała się i wytrwale szła po swoje. W przygotowaniach wykazała dużo pokory. Słuchała trenera, pracowała ciężko, rozumiała, że budowanie sylwetki potrzebuje czasu, tak jak czasu potrzebuje regeneracja. Dopięła swego! Marzenie spełniła w nocy na Barbadosie.

– Piękniejszego debiutu nie mogłam sobie wymarzyć. Nadal w to nie wierzę! (…)To dla mnie największy sukces w sportowej karierze. Za każdym sukcesem stoją ludzie. Mimo, iż startuję w sporcie indywidualnym, nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie grono cudownych osób w moim życiu – wyznaje Patrycja Słaby.

Sportsmenka podziękowała między innymi swojemu trenerowi, którego wielokrotnie nazywała ojcem swoich sukcesów. Mowa o nikim innym, jak o zawodniku mieszanych sztuk walki znanym z walk w federacji KSW, czy FEN Akopie Szostaku.

 ,,Mamy to!! Złoto w zawodach bikinifitness PRO. Dawno nie wstawiałem zdjęć zawodniczek, ale dziś jest taka okazja, że muszę! 
Patrycja Słaby IFBB Bikini Fitness wygrała swoje pierwsze zawody PRO w bikini fitness. Jest to dla mnie bardzo ważny dzień, ponieważ Patrycja to takie trochę moje dziecko. Widziałem, jak dorasta, wychodzi za mąż. Nie wiem, ile zdobyliśmy już razem tytułów, ale było ich mnóstwo. Mistrzostwa świata i Europy, złoto na Arnold Classic. Teraz wygrywamy zawody PRO, gdzie startowały jedne z lepszych zawodniczek na świecie! Dawno też nie wstawiłem zdjęć zawodniczek, bo trochę obraziłem się. Szykowałem tyle osób i tak wiele z nich nie chciało mnie słuchać. Zawsze coś musiały zrobić po swojemu. Patka mi zaufała, nie robiliśmy żadnej końcówki, prawie zero treningów na koniec. Robiliśmy również długie przerwy między zawodami, by zbudować tyle mięśni, ile trzeba. Większość upiera się, by startować z sezonu na sezon, nie rozumiejąc, że potrzeba jest czas na progres jak również na odpoczynek! Może jednak przemyślę, czy nie zacząć znowu szykować więcej dziewczyn pod zawody, ale pod warunkiem, że będą słuchać tak jak Ty” – podzielił się w mediach społecznościowych Akop Szostak.
Fot. Patrycja Słaby/
Instagram/ IFBBElitePro

Reklama