Gmina Gródek nad Dunajcem. Trwają prace nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego (zdjęcia)

Gmina Gródek nad Dunajcem. Trwają prace nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego (zdjęcia)

Gródek nad Dunajcem, wizualizacja, inwestycja

Gmina Gródek nad Dunajcem po raz kolejny inwestuje w turystykę. W Bartkowej trwają prace, które mają na celu zagospodarowanie odzyskanego terenu nad Jeziorem Rożnowskim. Inwestycja turystyczno – rekreacyjna, której wizualizację przedstawiamy w poniższej galerii pochłonie ponad 8 milionów złotych. Prace wykonuje już firma Rem-Bud z Bobowej. Ich zakończenie przewidziano na koniec 2023 roku.

Edyta Brongiel (zastępca wójta w Gminie Gródek nad Dunajcem) w rozmowie z naszym portalem przyznaje, że teren będzie pięknie zagospodarowany i wzmocni ofertę turystyczną gminy.

– Jest to projekt realizowany na terenach, które powstały na skutek rekultywacji zbiornika Jeziora Rożnowskiego. Odzyskane tereny nie były zagospodarowane. Jak wchodził Polski Ład to liczyliśmy, że uda się zrealizować projekt w całości. Niestety nie wszystkie nasze pierwotne plany udało się zawrzeć. To efekt wzrastających kosztów. Ale cieszmy się tym co jest. Inna sprawa, że nie przekreślamy zamiarów i mam nadzieję, że w przyszłości uda się wdrożyć w życie wszystkie pomysły – mówi Edyta Brongiel w rozmowie z portalem DTS24.

Przetarg został rozstrzygnięty a prace już trwają. Nasza rozmówczyni podkreśla, że szczególnie w letnich miesiącach w Gródku nad Dunajcem odczuwa się prawdziwe zatrzęsienie turystów. Brzegi Jeziora Rożnowskiego odwiedzają ludzie z całego kraju a pobliskie miejscowości tętnią życiem.

– Plac zabaw wodnych niestety nie zmieścił się w obecnie realizowanej inwestycji, ale będziemy się starać, aby powstał. Gródek nad Dunajcem jest pięknie ulokowaną gminą. Na terenie, o którym mowa powstanie między innymi tężnia, miejsca dla foodtrucków, taras widokowy, boiska i szereg innych atrakcji. Będzie pięknie zagospodarowana plaża wypełniona mnóstwem ciekawych rozwiązań – mówi zastępca wójta Edyta Brongiel.

Czytaj także: Tropie. Dziś w godzinach wieczornych spłonął samochód osobowy marki Peugeot (zdjęcia)

Fot: Gmina Gródek Nad Dunajcem

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama