Duża dotacja dla małych zespołów

Duża dotacja dla małych zespołów

Takie nabory jak EIT Digital Venture Program są rzadkością. Skierowany do początkujących startupowców, oferujący do 25 tys. EUR wsparcia, biznesowe doradztwo i networking na europejskim poziomie. Dlatego warto nie stracić go z pola widzenia i złożyć konkursową aplikację.

Nawet najlepsze pomysły zostaną tylko pomysłami, jeśli ich twórcom nie zapewni się odpowiednich warunków do realizacji. Oprogramowanie, testy, formalności związane z patentami, strategia biznesowa, marketing – to wszystko kosztuje. Dlatego wiele wartościowych przedsięwzięć nigdy nie zostanie wdrożonych w życie. Tym bardziej badacze czy zespoły działające w obszarze deep tech powinny baczniej przyjrzeć się prowadzonemu przez Krakowski Park Technologiczny naborowi EIT Digital Venture Program.

Szansa na rozwój

Tym, co odróżnia EIT Digital Venture Program od większości konkursów dla startupów jest to, że aby ubiegać się o bezzwrotną dotację, wcale nie trzeba prowadzić startupu czy posiadać rynkowego doświadczenia. Przeciwnie. Do naboru dopuszczane są wyłącznie interdyscyplinarne, minimum dwuosobowe zespoły, które nie przekształciły się jeszcze w spółkę lub inną formę gospodarczej działalności. Tym, co będzie priorytetowo oceniane, to potencjał ich pomysłu, Proof of Concept czy stworzonego prototypu na wprowadzenie rzeczywistej, pozytywnej zmiany w takich obszarach jak Digital Industry, Digital Tech, Digital Wellbeing, Digital Finance lub Digital Cities.

Program jest autentycznie ukierunkowany na tych innowatorów, którzy zwyczajowo są pomijani i wykluczeni z możliwości starania się o finansowe wsparcie ze względu na zbyt wczesną fazę projektu. Przystępując do naszego naboru, polskie deep techy, w tym także uczelniane spinoffy czy spinouty stają przed realną szansą na pozyskanie pomocy, umożliwiającej im zaistnienie na rynku.

Sonia Bazan, kierowniczka Inkubatora Technologicznego KPT, koordynującego rekrutację w Polsce

Krakowski Park Technologiczny już po raz czwarty łączy siły z EIT Digital, współpracując przy tym międzynarodowym programie wsparcia dla startupów na wczesnym etapie rozwoju.  Do tej pory do rekrutacji przystąpiło 17 polskich zespołów, z których powstało 14 firm.

Wielopoziomowe wsparcie

Zespoły, które swoimi zgłoszeniami uzyskają największe poparcie jurorów, mogą liczyć nie tylko na 25 tysięcy EUR bezzwrotnej dotacji. Kolejnymi benefitami gwarantowanymi dla zwycięskich drużyn będzie eksperckie wsparcie przy zakładaniu własnego startupu deep tech, a także rozwijaniu firmowego MVP (Minimum Viable Product). Niewątpliwą zaletą naboru jest to, że wybrane startupy zyskują możliwość wejścia do europejskiego ekosystemu innowacji. Dodatkowo, w EIT Digital Venture Program przewidziano wsparcie, mające pomóc zespołom w znalezieniu inwestora. Nabór trwa do 16 kwietnia. Uproszczony formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

W naszym naborze na kreatywnych, ale niedoświadczonych innowatorów czekają eksperci, którzy zjedli zęby na konsultingu, biznesowej działalności czy mentoringu. I to oni będą odpowiadać za transformację uczestników w profesjonalistów, gotowych nie tylko do prowadzenia startupu, ale także do konkurowania jak równy z równym z pozostałymi spółkami deep tech.

Sonia Bazan, kierowniczka Inkubatora Technologicznego KPT, koordynującego rekrutację w Polsce

Reklama