Dożynki, festyny, plenerowe kino. Znów weekend pełen wrażeń na Sądecczyźnie

Dożynki, festyny, plenerowe kino. Znów weekend pełen wrażeń na Sądecczyźnie

koncert

Zaczyna się właśnie upragniony przez wielu weekend. Po raz kolejny na mieszkańców Sądecczyzny i turystów odwiedzających nasz region czeka wiele atrakcji. Koncerty, festyny, dożynki, zlot foodtrucków, plenerowe kino – każdy znajdzie coś dla siebie.

O godzinie 16:00 w sobotę (13 sierpnia) startuje Festyn Rodzinny w Tyliczu. Impreza odbędzie się na tamtejszym stadionie sportowym. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka na leczenie Eleni, mieszkanki gminy Krynica-Zdrój. W programie wydarzenia są m.in. animacje dla dzieci, rozgrywki przygotowane przez MOSiR w Krynicy-Zdroju oraz grill. O godzinie 19:00 wystąpi zespół Harniki.

Z kolei od godziny 15:00 Amfiteatr w Parku Miejskim w Grybowie zamieni się w plenerowe kino. W repertuarze znajdą się m.in. „Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie” i „Green Book”. Wstęp jest darmowy.

„Od Bacy do Knopa, czyli rola owcy w życiu cornego górola” – już sama nazwa tego wydarzenia wzbudza zainteresowanie. Od godziny 9:00 do 13:30 przy Pijalni Artystycznej w Piwnicznej-Zdroju będzie można skosztować regionalnych potraw oraz zobaczyć pokazy rękodzieła – np. przygotowanie wełny po strzyży, przędzenie na kołowrotku, czy też tkanie na koromyśle czapek, pantofli i rękawic furmańskich. Dodatkowo w godzinach od 10:00 do 12:00 wystąpi kapela Jedlicka.

Tego samego dnia w Łomnicy-Zdroju (gm. Piwniczna-Zdrój) odbędzie się Festiwal Łomnicański. Impreza rozpoczyna się o godzinie 15:00. W planach są zabawy dla dzieci, mini zawody MDP, prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz zabawa taneczna. W międzyczasie będzie można spróbować m.in. pierogów łomnicańskich, placków z blachy i bigosu strażackiego.

W sobotę startuje również dwudniowy Zlot Food Trucków w Chełmcu. Wydarzenie odbędzie się na Placu przy Astro Centrum na ul. Marcinkowickiej 9. Szykuje się prawdziwa uczta dla ciała i duszy – oprócz potraw z różnych stron świata przewidziane są również panele dyskusyjne i prelekcje, konkursy i atrakcje dla najmłodszych.

W najbliższy weekend odbędą się także Dożynki Gminne w Korzennej – nieco wcześniej niż bywało to w poprzednich latach. O godzinie 18:00 w sobotę będzie można obejrzeć finałowy mecz Pucharu Wójta. Na później zaplanowano zabawę taneczną.

Niedziela

Niedzielne świętowanie w Korzennej rozpocznie się o godzinie 13:30 – to właśnie wtedy spod urzędu gminy na plac przy Dworze w Korzennej wyruszy barwny korowód dożynkowy. Po uroczystej mszy świętej czekają kolejne atrakcje: prezentacje artystyczne zespołów regionalnych, pokazy grup tanecznych i liczne stoiska. Gwiazdą wieczoru jest zespół Brathanki. Impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni i zabawą taneczną z Kapelą Fajni.

Oczywiście, nie są to jedyne atrakcje czekające na nas w najbliższą niedzielę. OSP Czaczów (gm. Łabowa) zaprasza na Dzień Dziecka, który rozpocznie się o godzinie 14:00 przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czaczowie. W programie wydarzenia są m.in. występy artystyczne, pokaz psów ratowniczych i pierwszej pomocy, a także dmuchańce i animacje dla dzieci.

W godzinach od 15:00 do 20:00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Grybowie odbędzie się plenerowy piknik rodzinny pn. „RODZINA TAK – UŻYWKI NIE”. Będzie można wysłuchać wykładu jednej z policjantek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i obejrzeć liczne występy – m.in. seniorów, zespołu MAŁY oraz zespołu Farell Band. Dostępne będą także stoiska, w tym te przygotowane przez policjantów, seniorów z OPS w Grybowie, a także Dominika Kołodzieja – uczestnika programu MasterChef Junior.

O godzinie 18:00 na nowosądeckim rynku startuje impreza w latynoskich rytmach – „Roztańczona starówka”. Wydarzenie jest organizowane przez Szkołę Tańca RITMO DE SALSA i potrwa do godziny 21:00.

Niedziela upłynie także pod znakiem sportowych emocji. Przez gminę Stary Sącz przejedzie 1. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Jana Magiery”. Zawodnicy wystartują o godzinie 12:45 i pokonają w sumie niemal 150 kilometrów. Wyścig odbędzie się ku pamięci Jana Magiery – sądeckiego kolarza, dwukrotnego olimpijczyka i trzykrotnego mistrza Polski. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

Z kolei w Piwnicznej-Zdroju o godzinie 19:00 wystąpi Damian Ukeje, zwycięzca programu The Voice of Poland. Wydarzenie odbędzie się w ramach Tapas Music Festiwal – podczas imprezy, jak można przeczytać na plakacie, będzie można „spróbować zestawów TAPAS z jednych z najbardziej wykwintnych produktów na świecie”.

OSP Kosarzyska organizuje Festyn strażacki. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00. W programie można znaleźć m.in. występy tamtejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, teatrzyk oraz występ Madzi i Łukasza – podopiecznych stowarzyszenia „Nasz Dom”. O godzinie 18:00 wystartuje zabawa taneczna. Na uczestników wydarzenia czekać będą też liczne smakołyki – zarówno lody i gofry, jak i strażacka grochówka i bigos.

W niedzielę w Rytrze odbędzie się kolejny Jarmark Średniowieczny „u Rittera”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00. O tym, jakie zaplanowano atrakcje, pisaliśmy TUTAJ.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w niedzielne popołudnie, jest Przydonica (gm. Gródek nad Dunajcem). O godzinie 15:00 na placu przy remizie wystartuje festyn. Na uczestników czekać będzie m.in. loteria fantowa, różne smakołyki i atrakcje dla dzieci. Wystąpi też zespół Kruca Banda. Zabawę taneczną do białego rana poprowadzi Zespół Niespokojnych Nóg. Plakaty reklamujące wszystkie wymienione wyżej wydarzenia można znaleźć w poniższej galerii.

grafiki: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, Urząd Gminy Chełmiec, Urząd Gminy Łabowa, Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, Festiwal Baniek Mydlanych, Urząd Gminy Rytro, Urząd Miejski w Starym Sączu, Urząd Miejski w Grybowie, Urząd Miejski w Piwnicznej-Zdroju, Urząd Miasta Nowego Sącza
fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Zabrzeż. Zderzyły się trzy auta, jedna osoba poszkodowana

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama