Rytro: w najbliższą niedzielę oblężenie zamkowego wzgórza

Rytro: w najbliższą niedzielę oblężenie zamkowego wzgórza

Już 14 sierpnia 2022 roku (najbliższa niedziela) na zamkowe wzgórze ruszą tłumnie turyści oraz mieszkańcy okolicy. Powód: Jarmark Średniowieczny „U Rittera.” To druga edycja wydarzenia. Poprzednia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wójt Gminy Rytro Jan Kotarba zaznacza, że jest to impreza, która na stałe pozostanie w ofercie gminy.

– Pierwsza edycja odbyła się 2019 roku. W dwóch kolejnych latach pandemia pokrzyżowała plany. Ale teraz wracamy z wydarzeniem, mam nadzieję na stałe. Jarmark pokazał, że ludzie potrzebują i chcą takiej imprezy. Cieszyła się  zainteresowaniem zarówno wśród wystawców rzemiosła jak i przybyłych gości – mówi.

Zamek w Rytrze to jedna z lokalnych atrakcji turystycznych. Ruiny odwiedzane są każdego dnia. Wzbogacono je o platformę widokową.

– Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 14.00. Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi ze Starego Sącza będzie miało swój pokaz. Na godz. 15.15 zaplanowano występ zespołu Rytrzoki. Interesującym punktem będzie inscenizacja zdobywania zamku pomiędzy godz. 17.30 a 18.00 – wymienia wójt. – Data wydarzenia dobrana jest tak, aby nie konkurować z imprezami okolicznych gmin. Docelowo będzie to zawsze drugi weekend sierpnia. Zapraszamy każdego, kto tego dnia ma ochotę przyjemnie spędzić czas. Są bardzo dobre połączenia kolejowe, zarówno w kierunku Krynicy jak i Nowego Sącza. Tych, którzy przyjadą samochodami zachęcamy, aby pozostawili je na parkingach na terenie Rytra  i na jarmark wybrali się pieszo – zachęca Jan Kotarba.

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama