Kolejny kolarski wyścig. Drogi będą zamknięte

Kolejny kolarski wyścig. Drogi będą zamknięte

kolarze

Przed nami 1. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Jana Magiery”. Przez gminę Stary Sącz przejadą dziesiątki uczestników. Kierowców czekają w tym czasie utrudnienia.

Organizatorem wydarzenia, które zaplanowano na najbliższą niedzielę (14 sierpnia), jest Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. Jak wskazuje nazwa wyścigu, odbędzie się on ku pamięci Jana Magiery – sądeckiego kolarza, dwukrotnego olimpijczyka i trzykrotnego mistrza Polski, który zginął w tragicznym wypadku w Mostkach w lutym tego roku (o czym informowaliśmy TUTAJ).

W rywalizacji weźmie udział około 120-140 zawodników. Przejadą w sumie 149,4 km – w sześciu okrążeniach, po 24,9 km każde. Wyścig odbędzie się w godzinach od 12:45 do 16:40.

Uczestnicy imprezy przejadą ulicami w Starym Sączu: Rynek, Jana III Sobieskiego, Jana Pawła II, Stefana Batorego, Józefa Piłsudskiego następnie przez miejscowości: Mostki, Gołkowice Dolne, Gołkowice Górne, Gaboń, Skrudzinę, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Moszczenicę Niżną i ponownie ulice w Starym Sączu: Wincentego Witosa, Węgierską, Jana III Sobieskiego oraz Rynek – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

To właśnie tę trasę, której przebieg można zobaczyć na mapce znajdującej się w poniższej galerii, sześciokrotnie pokonają kolarze. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. Jak podaje kom. Justyna Basiaga, starosądecki rynek i przyległe do niego ulice będą wyłączone z ruchu od godziny 11:30. Natomiast cała trasa wyścigu będzie zamknięta od godziny 12:45 do 17:00.

grafiki: Urząd Miejski w Starym Sączu
fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Od dziesiątek lat spieszą na ratunek. Dwie OSP świętowały jubileusze

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama