Darmowe warsztaty jazdy na rolkach dla grybowskiej młodzieży. Konrad Kita zaprasza

Darmowe warsztaty jazdy na rolkach dla grybowskiej młodzieży. Konrad Kita zaprasza

Konrad Kita, rolki, Grybów, warsztaty

Stowarzyszenie Rolki Nowy Sącz realizuje projekt „Rozkręć się na rolkach”. To darmowe warsztaty jazdy na rolkach dedykowane dzieciom ze szkół podstawowych w Grybowie. W chwili obecnej organizator informuje o 15 wolnych miejscach. Warsztaty obejmą łącznie 40 treningów. Zajęcia będzie prowadził Konrad Kita – Sądeczanin, o którym pisaliśmy na łamach naszego portalu przy okazji jego wyjazdu do Kataru na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, gdzie prowadził zajęcia. Można o tym przeczytać – TUTAJ.

Zajęcia rozpoczną się w październiku. Będą odbywać się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Dokładne miejsce zajęć i terminy zostaną doprecyzowane pod koniec września ponieważ. – Staramy się o wynajem zadaszonego miejsca do treningów – mówi Konrad Kita w rozmowie z naszą redakcją.

„Sport na start” to program Fundacji BGK, który ma na celu kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku i popularyzacji rywalizacji opartej o odpowiedzialność oraz sprawiedliwość. – Chcemy, aby dzieci w mniejszych miejscowościach mogły mieć możliwość trenowania dyscyplin, które ze względu na odległość od większych miast lub też ze względu na brak potrzebnego sprzętu nie są dostępne w ich lokalnej społeczności – dodaje.

Celem projektu „Rozkręć się na rolkach” organizowanym dzięki programowi „Sport na start” jest przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja zdrowego stylu życia, który obejmuje regularną aktywność fizyczną. Projekt ma także na celu nauczenie dzieci podstaw jazdy na rolkach, a także kształtowanie umiejętności równowagi, koordynacji ruchowej i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych (takich jak utrata równowagi). Dodatkowo, nauka jazdy na rolkach może przyczynić się do rozwijania pewności siebie, samodyscypliny oraz zwiększenia motywacji do podejmowania aktywności fizycznej w przyszłości.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Sport na Start” – edycja 2. Partner MOSIR Grybów.
Zapisy:
+48 796 126 000
[email protected]

Czytaj także: ,,Rozstaje Kultur” w Grybowie. Uczta muzyczna międzykulturowym pomostem [FOTOGALERIA]

Fot: Konrad Kita

Share on twitter
Share on facebook