Od 25 września schronisko na Przehybie zamknięte. Otworzy je ponownie już nowy gospodarz…

Od 25 września schronisko na Przehybie zamknięte. Otworzy je ponownie już nowy gospodarz…

Przez tydzień – od najbliższego poniedziałku, 25 września, do niedzieli 1 października, schronisko PTTK położone poniżej szczytu Przehyby (1175 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim będzie nieczynne. Jak informowaliśmy w tekście : Pół wieku na Przehybie… – rodzina Bielaków, która gospodarzyła tutaj blisko 50 lat, żegna się ze schroniskiem.

Spółka Schroniska i Hotele PTTK „KARPATY” wypowiedziała Oldze Bielak umowę dzierżawy. Uzasadnienia nie podano. Pani Olga przyjęła wypowiedzenie i nie wzięła udziału w przetargu na kolejne lata dzierżawy. Nowym gospodarzem schroniska będzie przedsiębiorca z Gołkowic Dolnych –  Marek Sztafa, którego ofertę wybrano spośród siedmiu złożonych w konkursie.

„W związku ze zbliżającym się przekazaniami obiektu, chcemy poinformować, iż w dniach 25.09 – 01.10.2023 r. schronisko będzie nieczynne. Prosimy o wyrozumiałość wszystkich turystów, którzy mieli ochotę nas odwiedzić w tych ostatnich dniach września. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy odwiedzali nas przez niemal pół wieku, wszystkim firmom z którymi współpracowaliśmy przez te lata, a najbardziej tym którzy dobrym słowem wspierali nas w czasach trudnych. W ostatnim czasie było ich bardzo dużo” – informują gospodarze.

Jest możliwe, że zmieni się również gospodarz schroniska na Hali Łabowskiej. Przetarg na dzierżawę i prowadzenie tego obiektu spółka Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty”  ogłosiła 21 sierpnia informując, że przejęcie obiektu  może nastąpić w terminie 25 – 31 października 2023 roku.

Czytaj też:

Pół wieku na Przehybie… Rodzina Bielaków żegna się ze schroniskiem

Opowieść z Cyrli czyli… jak Irena i Jacek znaleźli dom blisko nieba

zdjęcie w nagłówku z archiwum gospodarzy Schroniska na Przehybie