Nowy serial Netflixa nagrywano w wiosce romskiej w Maszkowicach. Dramat zyskuje na popularności

Nowy serial Netflixa nagrywano w wiosce romskiej w Maszkowicach. Dramat zyskuje na popularności

Zyskujący popularność na Netflixie serial ,,Infamia” był kręcony m.in. w Maszkowicach, w wiosce romskiej. Dramat opowiada o nastoletniej Romce, która mierzy się zarówno z dyskryminacją ze strony Polaków, jak i z własną rodziną.

Światowa premiera Infamii odbyła się 6 września. Zdjęcia do serialu były kręcone w: Nowej Rudzie, Wałbrzychu, wsi Maszkowice na Sądecczyźnie i w Walii (Wielka Brytania). Serial stworzyła Anna Maliszewska.  Odtwórczynią głównej roli jest Zofia Jastrzębska, znana z takich produkcji jak ,,Warszawianka” i „Dziewczyna i kosmonauta”.

W „Infamii” aktorka wcieliła się w postać Romki Gity Burano, która poszukuje siebie i musi mierzyć się z wieloma trudnościami. Nie jest jej łatwo, bo podlega surowym zasadom Romów.

Siedemnastolatka wraz z rodziną po wielu latach życia w Wielkiej Brytanii wraca do Polski, a konkretniej – do wuja Stefana. W przeciwieństwie do innych dziewczyn romskich, chce kontynuować edukację. Jak się jednak okazuje – rodzina zaplanowała jej przyszłość. Gita ma spłacić długi ojca hazardzisty wychodząc za mąż za bogatego Roma z Czech. Sprzeciwia się jednak temu. Chce żyć po swojemu.

Gita odkrywa swoje pasje, buntuje się, wyraźnie stawia na indywidualizm i marzy o karierze muzycznej. Jej niewyparzony język, styl i wyrażanie emocji poprzez rymy nie są mile widziane. Pomimo tego walczy o siebie. Zakochuje się w Tagarze, z którym łączy ją muzyka. Ta znajomość nieuchronnie prowadzi ją do infamii, czyli hańby kobiety skalanej przed ślubem. Symbolem jej ostatecznego buntu i ,,samookaleczenia” będzie ogolenie głowy…

Czytaj także: Od 25 września schronisko na Przehybie zamknięte. Otworzy je ponownie już nowy gospodarz…

Fot. prt sc Netflix