Bądźmy razem!

Bądźmy razem!

urząd marszałkowski województwa małopolskiego

To właśnie hasło tegorocznej kampanii świątecznej województwa małopolskiego. Wspólnie stwórzmy małopolski łańcuch dobra…

Trudno sobie wyobrazić, że nie wszystkim Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z radością, rodziną, szczęściem… Dla wielu osób jednak będą to kolejne dni spędzone w samotności przy skromnym, świątecznym posiłku. Nie musi tak być! Pokażmy samotnym i potrzebującym, że są osoby, które o nich myślą.

Kampania pt. „Bądźmy Razem” jest na to odpowiedzią – taka właśnie idea przyświeca tegorocznej, świątecznej akcji województwa małopolskiego prowadzonej wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem oddział w Małopolsce. W tym wyjątkowym czasie województwo dokłada wszelkich starań, by osoby potrzebujące otrzymały pomoc, by poczuły się ważne, by ze swoimi troskami nie musiały radzić sobie same. Możemy pomagać na wiele sposobów, a okazji do tego z pewnością nie zabraknie.

Symbolem tegorocznej kampanii jest łańcuch na choinkę, którego ogniwem może stać się każdy z nas – nie od dziś wiadomo, że wspólne działania przynoszą wiele dobrego, połączmy zatem działania i sprawmy, by te święta były wyjątkowe.

Wielokrotnie przekonaliśmy się o tym, że dobro jest w Małopolsce. Dzięki takim akcjom to dobro może stać się udziałem każdego mieszkańca regionu. Zapraszam wszystkich do włączenia się świąteczne inicjatywy. Boże Narodzenie jest szczególną okazją do zatrzymania pędu codzienności i zauważenia potrzeb drugiego człowieka. Bądźmy razem w te święta – mówi marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Do 12 grudnia w wybranych marketach na terenie Małopolski wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą prowadzić zbiórki dla potrzebujących pod hasłem Bądźmy Razem!. Zbierają artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, kosmetyki, chemię gospodarczą, ale też wyjątkowe świąteczne smakołyki: słodycze, bakalie, kakao, orzechy…

Dary, w dniach 1 – 17 grudnia, będzie można również przynieść do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na ul. Basztową 22, ul. Racławicką 56, ul. Wielicką 72 oraz do agend terenowych w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52), Oświęcimiu (ul. Górnickiego 1), Tarnowie (al. Solidarności 5-9), Nowym Targu (al. Tysiąclecia 44) i Miechowie (ul. Warszawska 10).

W te święta chcemy zadbać nie tylko o najuboższych – już 5 grudnia na Rynku w Starym Sączu stanie zakupiony przez Województwo Małopolskie krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Ci, którzy tego dnia odwiedzą starosądecki rynek będą świadkami niecodziennego wydarzenia: Małopolanin – Andrzej Lis podejmie próbę przekroczenia magicznej granicy 100 litrów oddanej krwi.

W dniu będzie mógł oddać też każdy, kto wyrazi chęć i spełni określone wymogi zdrowotne. Epidemia koronawirusa zmniejszyła liczbę dawców krwi, zachęcamy zatem gorąco do przyłączenia się do tej cennej inicjatywy. Krew można oddawać na bieżąco w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz w jego oddziałach terenowych w całej Małopolsce. Do akcji dołączą również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego WM podczas specjalnej, piątej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, jak co roku, zamieniają się w pomocników Świętego Mikołaja i z wielkim zaangażowaniem kompletują spersonalizowane prezenty dla dzieci z wybranych małopolskich domów dziecka. W tym roku otrzymaliśmy listy wymarzonych upominków od ponad sto trzydzieściorga dzieci. W Małopolsce blisko tysiąc dzieci nie może podzielić się opłatkiem przy świątecznym stole w rodzinnym domu. Tęsknota za tym, co dla nas oczywiste jest szczególnie silna w tych wyjątkowych dniach, dlatego choć tak drobnym gestem chcemy sprawić, by podopieczni poczuli namiastkę tego magicznego dla nas wszystkich czasu.

Kampanię świąteczną zakończymy 18 grudnia pod Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3, gdzie – jak co roku – odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na bożonarodzeniowej choince z udziałem Metropolity Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, marszałka Witolda Kozłowskiego, mieszkańców oraz zaproszonych gości – przede wszystkim rodzin, dzieci i młodzieży, szczególnie z przedszkoli, domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych.

Podczas uroczystości będziemy zbierać żywność dla najuboższych, a na darczyńców czekać będzie świąteczny poczęstunek. Będziemy śpiewać kolędy, a zaproszone dzieci przystroją choinkę zrobionym wspólnie łańcuchem, którego symbolicznym ogniwem może stać się każdy z nas… Zatem…

Bądźmy razem! Stwórzmy wspólnie małopolski łańcuch dobra!

 

Artykuł sponsorowany

Czytaj również: Zimowa atrakcja w Beskidzie Sądeckim. W sobotę otwarcie Parku Świetlnych Bajkowych Postaci. 

Reklama