Andrzej Danek z Sandecji: żądam sprostowania!

Na oficjalnej stronie internetowej piłkarskiej Sandecji Nowy Sącz opublikowano dziś niecodzienny komunikat dotyczący artykułu, który ukazał się w internecie.

Głos w sprawie zabrał prezes Stowarzyszenia Miejski Klub Sportowy Sandecja Andrzej Danek, w przeszłości prezes klubu z Kilińskiego. Poniżej publikujemy treść tego pisma.

Prezydent w tekście

W związku z artykułem „Spadek to tylko początek problemów Sandecji. Brudy wychodzą na wierzch”, który ukazał się na łamach portalu weszlo.com w dniu 21 maja 2018 roku, zawierającym szereg zarzutów dotyczących sposobu zarządzania Stowarzyszeniem Miejski Klub Sportowy "SANDECJA" w Nowym Sączu, oświadczam:

Wszystkie zarzuty podniesione w artykule pod adresem moim, zawodników, Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz przedsiębiorców wspierających Klub, są całkowicie nieprawdziwe. Moje wypowiedzi nie zostały autoryzowane. Autor artykułu nie poparł swoich twierdzeń jakimikolwiek dowodami; przeciwnie, dopuścił się szeregu manipulacji, w wyniku których w pełni legalne, uzasadnione ekonomicznie i podejmowane wyłącznie dla dobra Klubu decyzje i działania Zarządu przedstawione zostały jako dalece naganne, złośliwe w stosunku do spółki akcyjnej przejmującej sekcję piłki nożnej Klubu, czy wręcz przestępcze.

Te nieprawdziwe zarzuty naraziły na uszczerbek dobre imię i renomę nie tylko moje i mojej rodziny, lecz również szeregu innych oddanych Klubowi osób i firm, latami bezinteresownie go wspierających. Dobra wola, szczera chęć pomocy i angażowanie się przez te osoby w rozwój Klubu, zostały przez autora tekstu wypaczone i przedstawione w sposób mogący poniżyć je w ocenie opinii publicznej.

Mając na uwadze powyższe oświadczam, iż niezwłocznie zażądam od portalu weszlo.com stosownego w tej sytuacji sprostowania i przeprosin, a w razie konieczności skieruję sprawę na drogę postępowania sądowego" – brzmi treść komunikatu.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek. A. Danek po prawej stronie

TRADYCJATEXT

1 comment

 1. keisyr 27 Maj, 2018 at 12:07 Odpowiedz

  Panie Prezesie Danek,
  Sandecja teraz to dno !!! Jest na marginesie piłkarskiej Polski !!! Nikt się już Sandecją nie interesuje !!! Nie macie stadionu, a na to pastwisko przy Kilińskiego może w 1 lidze przyjdzie troche plebsu !!! Załatwił was Nowak !!!
  Byliście na salonach ,a teraz czekaja na was Chojnice, Bytów, Niepołomice, Glogów itp. !!!
  Jak chce Pan budować potegę Sandecji to należy zagłosować na kandydata na Prezydenta który:
  – ma wizję Nowego Sacza jako ponad 100 tys. aglomeracji
  – rozpocznie budowe ekstraklasowego stadionu na 10 tys. miejsc
  – ma rekomendacje Stowarzyszenia Kibiców Sandecji

Wypowiedz się w tej sprawie