Włamał się do salonu jubilerskiego w Gorlicach. Próbował również w Starym Sączu i Limanowej

Włamał się do salonu jubilerskiego w Gorlicach. Próbował również w Starym Sączu i Limanowej

29-latek z Nowego Sącza próbował się włamać do sklepów jubilerskich w Limanowej i Starym Sączu. Tam się mu to jednak nie udało. Inaczej było w Gorlicach, gdzie złupił sklep na kwotę około 150 tysięcy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Limanowej, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego mężczyzny. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, na trop przestępcy trafili limanowscy funkcjonariusze, którzy wyjaśniali sprawę usiłowania włamania do salonu jubilerskiego. Doszło do niego 15 kwietnia w Limanowej.

Policjanci ustalili, że podejrzanym jest 29-latek z Nowego Sącza. Mężczyzna, który był już wcześniej wielokrotnie karany, usłyszał zarzuty (art. 278 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.  oraz z  art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 279 § 1 k.k. w zw. z art. 288 § 1 k.k. w zw. z art. 11§ 2 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.) Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

,,Ponadto, w trakcie przesłuchania, mężczyzna opisał również inne przestępstwa, których miał się dopuścić w ostatnim czasie tj. usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu oraz kradzieży z włamaniem w sklepie jubilerskim w Gorlicach, gdzie straty oszacowano na kwotę ponad 150 tys. złotych” – relacjonuje prokurator Justyna Rataj-Mykietyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Po przesłuchaniu prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

,,Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat” – wyjaśnia prokurator Justyna Rataj-Mykietyn.

Czytaj także: Piwniczna-Zdrój. To oni będą rządzić gminą. Nowa kadencja rozpoczęta

Fot. ilustr. KMP Nowy Sącz

Reklama